29 Nisan 2017 Cumartesi

Aldatma ve Aldatılma Üzerine Bilgiler


Aldatma


Birazdan okuyacağınız işaretlerden hepsini sevgilinizde görmüyorsanız, gereksiz evham yapmayın. Bazen herkesin davranışları aniden farklılaşabilir.

Farklı kokuyorsa

Sevgiliniz birden yeni bir koku seçiyorsa korkmayın. Fakat giysilerinde ve vücudunda bir başkasının kokusu varsa, şüphelenmelisiniz.
Artık sizinle fazla ilgilenmiyorsa

Bir zamanlar, her yaptığınız ve her söylediğinizi umursardı. Ama birden bütün bunlar önemsiz bir ayrıntıymış gibi görüyorsa. Sadece hatalarınızı kabullenmiş ve sizi olduğunuz gibi kabul etmiş olabilir, ancak yepyeni birine aşık da olmuş olabilir.


Yalanlarını yakalıyorsanız

Eğer açık bir yalanını yakaladıysanız, şüphelenmemek elde değil. Ama unutmayın, bir kez yalan söylemesi onun her zaman yalan söyleyeceği anlamını taşımaz.

Size yaklaşmaktan çekiniyorsa

Birdenbire sevgili yerine arkadaş gibi davranmaya başlaması, başka biriyle ilgilenmeye başladığının habercisi olur.

İş saatleri uzamaya başladıysa

Terfi etmediyse ya da çok önemli bir proje üzerinde çalışmıyorsa, iş saatlerini uzatmasının arkasında bambaşka bir yalan olabilir. Ya sizinle bir sorunu var ya da başka biriyle ilgileniyordur demek yanlış olmaz.


Birden saldırgan ve paranoyak olduysa

Durup dururken her söylediğinizi yanlış anlıyorsa… Ona sorduğunuz en ufak soru bile kavgaya dönüşüyorsa… Bazı telefonları cevaplamaktan kaçınıyor, size garip sorular soruyorsa… Artık onunla oturup her şeyi açıkça konuşmanız, ikiniz için de en faydalısı olacaktır.

Daha çok hangi durumlarda aldatılma olur?

Bazı bireyler yaşamlarında çok dürüst davranmazlar ve başkaları gibi kendilerini de aldatabiliyorlar. Bu bireyler cesaretli ve dürüst olmazlar. Evliliğin getirdiği bir düzen, bir konfor vardır onlar için ama eksik yönleri de vardır. Bu eksik de başka bir erkekle veya kadınla tamamlanmaya çalışılır. Bireysel problemleri yoğun olduğu için kiminle evlenirse evlensin bu kişiler sorun yaşarlar. Toplumda evlilikte problemli erkek kadar problemli kadın da var. Erkeklerin aldatıldıklarında bunu fark edebilecek duygusal algıları yok.

Toplumsal olarak kadın aldatmaz diye temel bir bulgu da var. Bu, kadının aldatmasını kolaylaştırır. Kadının duygusal kayması internet, msn, telefon üzerinden olabiliyor. Kadında şöyle bir sorun var. Diyelim ki internette arkadaşlıkla başlayan bir ilişki duygusal yoğunluğa dönüşebiliyor. Erkek ise sorunlar başladığı zaman, konumu ve eğilimleri varsa otomatik olarak aldatabiliniyor.

Teknoloji kadınlara mı yaradı?

Evet. Erkek kadar sosyal olamayan, yeni kişiyle tanışma şansına sahip olamayan kadınlar teknolojik imkanlarla bu açığı kapatabiliyor.

Aldatma durumunda tavırlar nasıl değişiyor?
Aldatan kadın ise aniden mutlu olmaya başlıyor. Çünkü bu yeni ilişkiden enerji alıyor, kendini daha güzel hissediyor. Aldatan kişilerin eşleriyle ilgili huzursuzlukları artıyor. Eşlerindeki olumsuzlukları daha çok görüyor, böylece eşleri onlara itici oluyor. Ayrılık lafını daha çok telaffuz etmeye başlıyorlar.


Doğru tavır nedir?

Fikir almak faydalı olabilir ama danışılan kadın komşular, arkadaşlar kendilerinin yapmayacağı önerilerde bulunabilir. ‘Boşan, git evini bas, olay çıkar’ tarzındaki öneriler sorunu büyütür. Bu tamamen bir satranç oyunu gibidir. Ne kadar iyi oynarsanız ilişkiyi kazanma şansınız o kadar yüksektir.

Gidişatına bırakma ilişkine emek verAldatmanın duygusal veya cinsel olması bir şey fark eder mi?

Aslında tek gecelik ya da kısa süreli cinsel aldatmalar evlilik açısından çok büyük sorun teşkil etmiyor. Ancak bir kadın için duygusal yönü ağırlıklı ve üstüne üstlük cinselliğin de yaşandığı bir ilişki söz konusuysa kadın evlilikten artık soğumuş demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder