21 Nisan 2017 Cuma

Alkol Zehirlenmesi


Alkol ZehirlenmesiAlkol zehirlenmesi belirtileriniz varsa, nefes nefese kalmak, nöbet geçirmek, kusmak ve kan tükürmek gibi belirtilerde zehirlenmiş olabilirsiniz. Yani bunlardan herhangi biri bile bu şüphe için yeterlidir. Ağır bir içki geçmişi, şiddetli yoksunluk belirtileri,tedaviye karşı isteksizlik durumları sağlıklı bir hali işaret etmez. Ölüme yol açabilen belirtileri, hızlı kalp atışı, sallanarak dünyayı görme, halüsinasyon görmek, var olmayan şeyleri duyma, nöbet geçirmek sorunun baya ilerlediğinin göstergesidir. Daha da ilerlediğinde , intihar uyarı işaretlerine bakınız.

Alkol Zehirlenmesi Belirtileri


Titreme, karışıklık gibi yoksunluk belirtileri oluşmaya başladığında hastanın yakınları hemen doktora götürmelidir. Tedavi uygulanmalıdır. İçmeyi bırakıp tekrar başlayan kişiler ve şiddetli mide ağrısı yaşayan bağımlılar derhal doktora görünmelidir. Erken teşhiste iyileşme şansı diğer hastalıklarda ki gibi daha yüksektir. Eğer kendinizin ya da tanıdıklarınızın alkolizm problemi varsa doktora başvurun. Alkol yoksunluğu semptomları teşhis edilip hasta tedavi edilebilir. Aile hekimi, genel pratisyenler, hemşire pratisyenler, hekim asistanları, dahiliye uzmanları ve psikiyatristlere başvurulmalıdır. Yoksunluk belirtileri tedavi edildikten sonra, sağlık uzmanları tedavi desteği sağlar.

Lisanslı ruh sağlığı danışmanları, psikologlar ve sosyal hizmet çalışanlarına da başvurulabilir. Destek grupları da size ve ailenize bağımlılıkla ilgili destek verebilir. Alkol bağımlısı ya çevresinden etkilenir ya da kendisi alkole başlar. Tedavide hastalar bu şekilde 2ye ayrılır. Eğer ruh sağlığı ve alkol sorununuz varsa bu çifte tanıdır. Tedavi olunmazsa her iki sorunda birbirini tetikleyerek artırır. İyileşmeye karar verin ve tedavi olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder