21 Nisan 2017 Cuma

Az Masraflı Güzellik


Güzel Olmak İçin Masraf Yapmanıza Gerek Yok


Aslında bir kaç ufak dokunuşla güzellik malzemelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz veya doğal bazı malzemelerle kendi güzellik ürünlerinizi elde edebilirsiniz.

  • Ojelerin çok çabuk kuruyor, kullanılmaz bir hale gelebiliyor, ojenin iç kısmına birkaç damla aseton damlattıktan sonra, eskisi gibi sürmeye devam edebileceksiniz.


Güzellik Malzemelerini Kullanmayı ÖğrenelimHem göz kalemi hem de kaş kalemi alarak masraf etmek artık anlamsızdır. Kaş rengine göre alacağın koyu kahve rengi ya da siyah kalemi, iki bölge için de uygulayabilirsin.

Şu baş belası sivilcilerin çaresi, öyle söylendiği gibi pahalı ilaçlar kullanmakta değil. Ame eğer öyle diye iddia etmekte ısrarlıysan da, pahalı ürünlerin içeriğindeki maddelere bakarak, aynen bu maddelerin bulunduğu daha uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsin hatta bu ürünleri sen yapabilirsin, gönül rahatlığı ile sivilcelerinle hesaplaşabilirsin.

Müsriflik Yapma


  • Eskiyen rujları sallayıp çöze atma. Çünkü onları yeni bir tane elde etmek için kullanabilirsin. Bitmiş  rujunun tüpün içinde kalmış aslında bitmemiş rujunu, fırça yardımıyla vazelin ile karıştırarak parlak bir ruj elde edebilirsin.  • Maskaranın kökü mü kurudun. Hemen yeni bir tane edinmek yerine, ağzını sıkıca kapattığın maskaranı birkaç dakikalığına kaynar suyun içine koy. bu işlem, maskaranın içinin yumuşamasına ve senin de kurumuş olan maskaradan faydalanmana yardımcı olacaktır.  • Bayılarak sürdüğün kremin sonu mu geldi. O halde bir süreliğine pembe ya da şeftali tonlarındaki rujlardan yararlanmayı dene. İhtiyacın olduğunda yanaklarına hafifçe sür ve güzelce yedir. İnan, kimse farkı anlamayacak.  • Ojelerinin hemen kurumasından şikayetçi misin? O halde bundan sonra buzdolabında ojelerin için de bir bölüm ayır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder