5 Nisan 2017 Çarşamba

BİTLENME İÇİN BİTKİSEL ÖNERİLER

İnsan kanı ile beslenen ve bir çeşit asalak olan bit insan bedeninde, vücut, kasık ve baş biti olmak üzere, 3 şekilde bulunur.

Buralara bulaşan bit yumurtalama yolu ile çoğalır ve insandan insana bulaşabilir.Bitlerden kurtulmak için, bazı bitkisel kürler uygulanmalıdır. Ama öncelikle bit illetine yakalanmamak için özellikle saç bakımımıza dikkat etmeli saçlarımızı düzenli yıkamalı ve saçlarımızı doğal yağlar ile beslemeliyiz. Doğal yağlarda bulunan antitoksidan ve anti bakteriyel özellikler saçlarımızı bit illetine karşı korur.Bit ve Sirke için  Kesin Çözüm


Gereken malzemeler;
* Labada otu (efelik),
* Lavanta çiçeği,
* Zofa otu,
* Pelin otu,
* Sarmısak,
* Sirke
* Zeytinyağı

Bitkisel Kürlerin Hazırlanışı ve Uygulaması


* Efelik bitkisinin tohum ve yaprakları, sirke ile birlikte kaynatılır. Daha sonra süzülerek elde edilen lapa,bitler geçene kadar, başa sürülür. Bu işlem süresince, vücut, lavanta çiçeği veya taze kekikle ovulursa, faydası görülür. Ayrıca elma sirkesi ile yapacağınız saç durulamaları saçlarınızı bakterilere karşı koruyacaktır ve daha çabuk bit illetinden kurtulacaksınız.
* Zofa otu, zeytinyağıyla pişirilir. Sıkılarak elde edilen posa, bir bezin üzerine yayıldıktan sonra başa sarılır. Ardından 1 saat beklenir ve saçlar yıkanır, elma sirkesi ile hazırlanmış ılık su ile durulanır.
*Efelik otunun tohumu ve yaprakları, suda kaynatılır, süzülerek elde edilen sıvı bir gün dinlendirilir. Hazırlanan bu sıvı ile banyo yapılır.
* Sarımsak ve pelin otu, 1 saat boyunca kaynatılır, süzüldükten sonra, elde edilen karışım, banyo suyuna ilave edilerek sabah-akşam, günde 2 defa banyo yapılır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder