5 Nisan 2017 Çarşamba

C Vitamini İle Saç Bakımı


Saç Bakımında C Vitamini


C  vitamini saç bakımında kullanılan ve saç bakımında oldukça yeni olan bir vitamin grubudur.Genetik olarak meydana gelen saç dökülmesine karşı C vitamini (ascorbik asit) bir çözüm olmamakla birlikte, saç yıpranmasından kaynaklı saç dökülmelerine karşı etkili koruma sağlar. Kan dolaşımını artıran C vitamini kökten uca saçlarınızı besler. C vitamini eksikliği saçtaki kan dolaşımını azaltacağı için saç köklerinin zayıflamasına, saç uzamasının gecikmesine ve bu sebeplerden kaynaklı saç dökülmesine neden olur. Kaş, kirpik, sakal, bıyık gibi diğer kıl köklerinde de C vitamini faydalanabilecek bir vitamindir.C Vitamini İle Saç Rengi Açma

Saçlarınızın rengini oksidant denen açıcılar kullanmadan daha doğal yöntemlerle açmak için c vitamini kullanabilirsiniz.Bol miktarda kullanacağınız C vitamini, karbonat, keratin ve b5 vitamini saçlarınızın rengini açmada kullanabilir, saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Ayrıca C vitamini antitoksidan özelliği ile saçlarınızı zararlı toksinlere karşı koruyabilirsiniz.

C Vitamini İle Saç Beyazlaması

Saçlar rengini veren melanini yeterince üretemezse saçlar beyazlar. C vitamini melanin salgılanmasını normale döndüren saç beyazlamasına karşı etkili olan bir vitamindir. Cilt lekelerinde fazla olan melanini normale döndürerek azaltığı gibi, saç beyazlamasında ise az salgılanan melanini arttırarak saç beyazlamasını önlemeye yardımcı olur. Saç beyazlamasına karşı C vitamini gibi, çinko oksit, b3 ve b5 vitaminlerinden yapılacak olan bir karışım saçlara uygulanabilir. Bakır da saç beyazlamasında oldukça etkili bir önleyicidir.

Saç Dökülmesine Karşı C vitamini

Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve genetik sebeplerden kaynaklı bir durum yoksa kıl foliküllerinin ve saç köklerinin temizlenmesi gerekir. Saç dökülmeleri kıl köklerinin zayıflaması sonucu ortaya çıkar. Saç dökülmesi sorununun nedenini bilmek oldukça önemlidir.C vitamini saçlarınızın kurumasına bağlı kırılmalar ve dökülmelere karşı saçlarınızı nemlendirir ve besler. C vitamini sadece saçlar için değil kirpik, kaş, bıyık, sakal dökülmelerinde de oldukça faydalı bir vitamindir. B3 vitamini, b5 vitamini, biotin, e vitamini, c vitamini saç dökülmesine iyi gelen vitaminlerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder