7 Nisan 2017 Cuma

Cildiniz İçin Basit Bir Peeling


Cilt için Peeeling Nedir

Cilt için peelin yöntemi aslında deri yenileme işlemidir. Bu işlem ölü deriyi ciltten temizleyerek kolejen ve elastin deri bağ dokularını uyararak derinin yenilenmesini sağlar.
Bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşmanın yanı sıra ciltte var olan dövme izleri, sivilce izleri, yara izlerini de geçirmiş oluruz. Fakat daha derin izler için kimyasal peeling gerekmektedir. Örneğin çatlak oluşumu doğal peeling ile engellenirken, çatlak oluşmuş ve şerit şekiller ciltte yer edinmiş ise muhakkak kimyasal peeling yapılması gerekmektedir veya lazer ışın işlemleri de uygulanabilir.


Pirinç Peeling Maskesi

Etken maddesi kojik asit olan pirinç kepeğinden yararlanılarak yapılan pirinç peeling maskesi, cildin olumsuz etkilerden kaynaklı hasarını onarmak açısından etkili bir peeling bileşenidir. Bu yüzden hazırlayacağımız maskenin içeriğinde kojik asitin daha etkili ve güçlü bir peeling uygulaması olmasını sağlayacak ,  yarım çay kaşığı C vitamini (lascorbic asit) ve bir çay kalışı laktik asit ile güçlendirmek gerekir.

Pirinç Peeling Maskesinin Hazırlanışı

Bir kase içerisine, kasenin yarısını dolduracak şekilde pirinç unu koyarak, pirinç ununun jölemsi bir kıvama gelmesini saplayacak kadar ılık su ekleyin. Yalnız burada su çok sıcak olmaması peeling uygulaması açısından önemlidir. Sonrasında, jölemsi kıvama gelen pirinç maskesini,  yüzünüze kalın bir tabaka halinde sürerek yaklaşık 10 dakika bekletmeniz gerekmektedir. 10 dakika sonunda yüzünüzü yavaş yavaş yıkayabilirsiniz. Yavaş bir biçimde ve bir yandan da parmaklarınızın uçları ile dairesel hareketler yapmanız gerekiyor. Yapılan bu masaj yoluyla dezenfekte işleminin ardından, ilk uygulamanın hemen akabinde peelingin nasıl sonuç verdiğini anlamanız hiçte zor olmayacaktır.

Peelin Uygulamsında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişinin cilt yapısına bağlı olarak istenen sonuçlar çok kısa sürede de elde edilebileceği gibi bazı kişilerde bu daha uzun ve zahmetli sürebilmektedir. Pirinç peeling maskesi uygulaması sonrasında iyileşmenin sürdürülebilmesi için seans sayısının arttırılması ve uygulama sonrası ten dengesinin kazınılması sağlayacak çinko oranı yüksek pişik kremleri ve B5 bitamini gibi destekleyicilerinde Peeling uygulamasından etkin sonuç almak için önemli bir faktör oluşturacağı da kesinlikle unutulmamalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder