7 Nisan 2017 Cuma

ÇİLEK PEELİNG FAYDALARI


Cilt için Peeeling Maskesi

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi cilt için peeling yöntemi aslında deri yenileme işlemidir. Bu işlem ölü deriyi ciltten temizleyerek kolejen ve elastin deri bağ dokularını uyararak derinin yenilenmesini sağlar.Bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşmanın yanı sıra ciltte var olan dövme izleri, sivilce izleri, yara izlerini de geçirmiş oluruz. Fakat daha derin izler için kimyasal peeling gerekmektedir. Örneğin çatlak oluşumu doğal peeling ile engellenirken, çatlak oluşmuş ve şerit şekiller ciltte yer edinmiş ise muhakkak kimyasal peeling yapılması gerekmektedir veya lazer ışın işlemleri de uygulanabilir.
Çilek Peeling Maskesi


Peeling cildin üst tabakası olan epidal tabakada bir çok sebebten kaynaklı meydana  gelmiş dermatolojik hasarları veya  ölü derinin çeşitli yöntemlerle temizlenmesidir. Ayrıca peeling anti aging etkisi ile herhangi bir cilt hasarı olmasa da kullanılabilir. Peeling ismi  ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayan uygulamaya verilir. Peelilng maskeslerini; içeriğinde bitki meyve özlerinin taşıdığı vitamin ve mineraller sayesinde dokunun dış etkenlere karşı direncini arttırmaya yarar. Ayrıca bitki-meyve yağ ve özleriyle hazırlanan peeling cildi temizler ve  asidik maddeler  ciltte akne kurutma işlemide sağlamış olur.

Özellikle çilek peeling maskesi, çileğin içinde bulunan B, C, K vitaminleri ve bolca bulunan fosfor ve demir sayesinde cildin tazelenip renginin açılmasında da oldukça etkilidir .Ayrıca bu peeling uygulaması içerdiği antitoksidanlar sayesinde ciltteki zararlı toksinleri temizler ve ölü cilt hücrelerini ciltten uzaklaştırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanız için cilt yenilenmesini ve hücre yenilenmesini sağlar.

Çilek Peeling Maskesi Nasıl Yapılır

Dört iri çileği ezerek 1 çay kaşığı pirinç kepeği yağı 1 çay kaşığı nar çekirdeği yağı ve yine 1 çay kaşığı %  25 gilikolik solisyonu derin kapta homojenize olana kadar ezmek suretiyle karışıtırılmalıdır. Uygulanacak olan Çilek Peeling maskesi kürü jölemsi bir kıvama geldiğinde , yüze kalın bir tabaka halinde yayılarak sürülür. Peeling maskesinn 10 dakika yüzde kalması yeterli bir süredir ve daha fazla kalmasının cilt yapısını zorlar ve cilt hasarına neden olabilir bundan kaynaklı süreye dikkat edilmelidir.Uygulamanın ardından, maskeyi yüzde hafif parmak masajlarıyla su yardımı kullanarak temizledikten sonra , cilt dengesinin sağlanması ve Peeling maskesinin etki ve hızlı sonuç vermesi için çinko oranı yüksek pişik kremleri yada B5 bepantenol gibi yüksek nemlendiricili vitaminlerle desteklemek, peelingin etkisinin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder