14 Nisan 2017 Cuma

Cilt Bakım Ürünlerinde Bulunması Gereken Özellikler


Cilt Bakım ÜrünleriCilt bakım ürünleri cildimizin sağlığı ve güzel görünmesi için başvurduğumuz çok önemli bir kaynaktır. Bu yüzden bu ürünlerin içindeki maddeler hakkında bilgi sahibi olmamız sağlıklı olacaktır.
Erken yaşlanma ciltle ilgili en büyük sorunların başında gelir. Cilt sarkmaya başlar ve yüzde kırışıklıklar oluşur. Bunun nedeni vücuttaki kolojen seviyesininazalmaya başlaması ve cildin esnekliğini kaybetmesidir. Cildin gergin görünmesine olanak sağlayan kolojenler doğada bulunan liflerdir.

Cilt Kremleri

Cilt kremlerinde aranması gereken en önemli özellik ciltteki kolojen seviyesini arttırıcı olmasıdır. Bazı cilt ürünleri cilttaki kolojen seviyesini arttırmaya yardımcı olmaz ve sadece yüzdeki kırışıklıkları doldurarak geçici bir güzellik sağlar. Cildinize uygun bir krem ararken tek bakmanız gereken içindeki maddeler değil ayrıca bu maddelerin konsantrasyon oranlardır.

Kolojen


Kolojen içeren bir cilt kremine bilinçli kadınların ilgi göstermesi gerekir . Buna karşılık kolojen  boyutundan doğru molekülleri cildin ememez. Bu nedenle kolojen içeren cilt kremleri almak yerine kolojen üretimini arttıran cilt kremleri almak daha akıllıca ve doğru bir seçim olacaktır.

Phytessence Wakame


Japon denizinde bol miktarda bulunan Phytessence Wakame egzotik bir türdür. Ciltte zararlı enzimleri engeller.

Sinerji TK


Sinerji TK cillte kolojen üretimini hızlandırır. Kolojenlerin tekrar büyümesine imkan sağlayan Sinerji TK cildin daha sıkı ve sağlıklı görünmesini sağlar.


CoQ10


Koenzin Q10 adı verilen bu madde sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir. Antioksidan özelliği bulunan Koenzim Q10 cilde zarar veren kimyasalların etkilerini olabildiğince en aza indirir. Yaşımız ilerledikçe ciltteki CoQ10 seviyesi azalır ve doğal bağışıklık sistemimiz zayıflar. Böylece zararlı maddelerin cildimizde yok edilmesi zorlaşır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder