14 Nisan 2017 Cuma

Cinsellik Düşmanı Yiyecekler


Cinsel Dürtüleri Azaltan Besinler


İnternet veya çeşitli kaynaklar üzerinde kısa bir arama sonucu yüzlerce afrodizyak listesi bulunabiliyor. Peki ya karşı besinlerin listeler? İşte cinsel isteği azaltan ya da diğer adıyla anafrodizyak 11 yiyecek:

Cinselliği Azaltan Yiyecekler


Cinsel istek ve cinsel gücü arttırmak artık bilindiği üzere zor veya uzak görünmüyor. Fakat bir takım uğraşların da desteklenmesi gerekmez mi ? Siz cinsel gücünüzü arttırmak için bir dizi yaşam standartı oturtacaksınız fakat bu bir işe yaramayacak oldukça can sıkıcı bir durum olsa gerek. Bunun sebebi aslında gözden kaçırılan rutin şeyler olabilir.
Bazı yiyecekler bilindiği gibi afrodizyak etki yaratıyor peki ya bazı besinlerde bu etkiyi yok ediyorsa. Bunu bilmek sizi daha planlı ve sağlıklı bir seks hayatına kavuşturacaktır emin olun. İşte size günlük rutininizde tükettiğiniz ve cinsel isteği azaltan besinler.

1. Mısır gevreği

John Harvey Kellog, belki de en çok bilinen cinsel dürtüyü azaltan yiyeceğin mucidi. Ona göre seks ve mastürbasyon, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların kaynağıydı ve bu yüzden bu dürtülerin bastırılması gerekiyordu. Harvey Kellog da şekersiz ve etsiz bir sabah kahvaltısının cinsel isteği azaltıcı etkisi olacağını düşünerek mısır gevreğini icat etti.

2. Cin tonik

Toniğe tadını veren ‘kinin’ maddesinin, testosteron hormonunu düşürücü etkisi olduğu bilinmekte. Diğer taraftan alkolün fazla tüketiminin cinsel yaşama etkisi ise başka bir gerçek. İşte bu iki maddenin bir araya gelmesi, libidonuzun baş düşmanı cin toniği ortaya çıkarmakta.

3. Soya fasulyesi

Doğulu rahipler soyayı oldukça çok tüketirlerdi çünkü soya fasulyesinin cinsel dürtüleri azaltacağına inanırlardı. Bir başka bilinmesi faydalı olacak bilgiyse, en büyük soya fasulye üreticisi firmanın yine John Harvey Kellog tarafından kurulmuş olması.

4. Güherçile

Güherçile, potasyum nitratın halk arasında bilinen ismi ve barut yapımında en fazla kullanılan madde. Potasyum nitratın kas gevşetici ve saldırganlığı azaltıcı bir özelliği bulunması çoğu insanın onu anafrodizyak bir madde olarak bilmesine sebep oluyor.

5. Nane

Çok fazla nane tüketimi libidonuz için kötü olabilir. Mentol içeren nane testosteron oranın azalmasına ya da bilindiği gibi vücudun soğumasına sebep oluyor.

6. Kişniş

Doğulu din adamları cinsel dürtüleri yatıştırdığı inancıyla bol bol kişniş yerlerdi. Kişnişin tam aksi yönde etkileri olduğu da iddia ediliyor. Ama siz yine de çok fazla tüketmemeye özen gösterin.

7. Mısır unu krakeri (Graham cracker)

1820’lerde yaşayan Papaz Sylvester Graham kendince herkesin sekse neden bu kadar düşkün olduğunu sorguladı. Bu soruya bulduğu cevap da ‘et tüketimi’ oldu. Graham insanların et yemelerini azaltmak için böyle bir bisküvi üretmeye başladı.

8. Bamya

Bamya sakinleştici özelliği sebebiyle ruh haliniz için faydalı olabilir ama fiziksel etkileri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Cinselliğinizi düşünüyorsanız bamyadan uzun durun.

9. Meyan kökü

Az miktarda tüketildiğinde bir yan etkisi görülmese de çok miktarda yenilen kara meyan kökü libidonuzun düşmesine neden olabilir. Neyse ki tadı hoş olmadığından fazla miktarda tüketmeniz pek mümkün değil.

10. Ton balığı

Bilimsel bir gerekçesi olmasa da ton balığının cinsel isteksizliğe neden olduğu düşünülüyor. Bunun nedeniyse tatsız-tutsuz olması ve kokusunun bizi cezbetmemesi olabilir.

11. Tahıl gevreği (Granola)

1863 yılında James Caleb Jackson Amerika’daki ilk soğuk tahıl gevreğini üretti ve buna ‘Granola’ ismini verdi. Bu gıdanın cinsel dürtüleri azaltacağına inanıyordu. Fakat cinselliği öldürdüğüne dair kesin bir kanıt yoktur. Çok tüketilen tahıl gevreği, ismi Granola’ya değiştirildikten sonra Kellog tarafından pazarlandı.

Kaynak: E-kolay Sağlık

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder