14 Nisan 2017 Cuma

Çizmede kış modası


Kış Modası Çizmeler                                                             


Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan çizmeler de 2017 modasına ayak uyduracağa benziyor. İşte renk ve modelleri ile yeni sezon çizmeler…

Kış modası bütün etkisiyle vitrinleri süslüyor.                                                                    
Her ne kadar bilekte biten botlar bu sezon çizmenin tahtını sallıyor olsa da, son iki yıldır kış modasında ağırlığını hissettiren çizmelerin hâkimiyeti elden bırakmıyor. Kış aylarında etek ve elbiseleri ayakkabıdan çok çizme tamamlıyor. Dar paçalı pantolon akımı da devam ettiği için pantolonları çizmenin içine sokma akimi da kendini devam ettiriyor. Taytları da unutmamak lazım tabii…        
Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan yumuşak derili veya süet, dökümlü ve fermuarsız çizmelere bu yıl birçok markanın koleksiyonunda gözlemlemek mümkün. Bu çizmeler özellikle grinin tonlarında çalışılmış.

Çizmelerde Renk Seçeneği        

Bizi kış koleksiyonu ile Marilyn Monroe ve John F. Kennedy’li yıllara geri götüren Aldı koleksiyonunda sivri burunlu çizmeden , yuvarlak burunlu modellere, sivri topuklulardan platforma kadar her modelde çizmeye rastlamak mümkün. Koleksiyonda 60′li, 70′li ve 80′li yıllardan izler de var. Klasik giyinmekten hoşlananlar her zamanki gibi düz modelleri tercih edecektir ama modayı takip edenler için dikişli, kemerli, tokalı ve zımbalı çizmeler de bulunuyor.
Geçen yıl özellikle Marj Jacobs’un tasarladığı balıkçı çizmeleri ise bu yıl daha da popüler. Alto’nun çizme koleksiyonunda sezonun vazgeçilmezi olan siyah ve kahverenginin dışında toprak tonlarında, bronz, kızıl kahve, bakir ve tabii ki gri renkte modeller bulmak mümkün. Rugan çizmeleri de unutmamak gerek… Ama renkli ayakkabı koleksiyonuyla kıyasladığınızda çizmelerde renk seçeneği daha kısıtlı.
Hotiç’in rahat çizme modelleri 80′li ve 90′li yılların etkilerini yansıtıyor. Markanın tasarımcıları klasik ve çalışan kadınlara yönelik modelleri oluştururken Art Nouveau döneminin modernist ve romantik yaklaşımından esinlenmiş. Astarsız, dökümlü çizmelere Hot iç koleksiyonunda da rastlıyoruz. Bunun dışında koleksiyonda binici, yakalı, pliseli, uzun ve orta boy birçok model bulunuyor.

Çif Renkli Modeller Bu Kış Moda

Çizmelerde özellikle sezon trendine uygun olarak çift renkli ve Farklı malzeme kombinasyonlu modeller var. Örneğin Nine West’in çizme koleksiyonunda deri bazen ruganla bazen de kumaşla birlikte kullanılmış. Nine West mağazalarının raflarında klasik sivri burun çizmeler de yer alsa da, sezonun trendini yansıtan modelleri genellikle dar açılı yuvarlak burunlu. Alışılmışın dışında topuk biçimleri de dikkat çekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder