1 Nisan 2017 Cumartesi

Daha iyi Seksin 10 Sırrı


Daha İyi Yaşam İçin Daha İyi Seks


Seks hayatınızda fazla değişiklik yok, herşey rutininde gidiyor ancak siz partnerinizden değil de her şeyin sıradanlaşmasından rahatsızsınız. İşte aşk yaşamınızı canlandıracak 10 tavsiye.

1- Randevulaşın


Bazı çiftler iş ya da farklı nedenlerle seks yapmaya zaman bulamıyor olabilir ama buna zaman ayırmanız elzem bir konudur. Siz de seks için partnerinizle randevulaşın. Yemek ya da film için dışarı çıkın, biraz yürüyüş yapın, eve geldiğiniz bir şeyler için ve planladığınız gibi devam edin. Seks için plan yapmak kulağa garip geliyor olabilir ancak insanlar her şey için plan yapıyor, siz de yapın.

2- Evden Çıkın


Aynı evde olan çiftler için seks yaşamları iş, çamaşırlar ve çocukların bakımı gibi rutinleşmiş olabilir. Ev dışında göl manzaralı bir yerde seks yapmak emin olun ki heyecan verici olabilir. Yatak odasında seks yapmak çoğu zaman absürt gelebiliyor çiftlere. Bu sırada saati kurup kurmadığınızı, çatıdaki deliği tamir etmek için ne yapmalı sorularına cevap arıyor olabilirsiniz. En iyi seks geçmiş ve geleceği düşünmediğiniz anlarda yapılır. Yatak odanızdaki dedenizin size gülümseyen fotoğrafı bile sizi seksten uzak tutabilir.

3- Yatak Odanızı Yeniden Dekore Edin


Yatak odanızın yeri seks için ideal olmayabilir. Çocukların ya da bakıcının odasına yakın olması sizi olumsuz etkiliyor olabilir. Odanızın duvarlarına aynalar yerleştirmek, TV koymak hem sizin dikkatinizi dağıtacağı hem de çocuklara açıklamayı zorlaştıracağı için iyi bir fikir olmayabilir.

Daha İyi Bir Seks İçin Yeni Bir Adım


4- İstediğinizin Ne Olduğunu Hayal Edin, Fantezi Kurun


Herkesin kısa ya da uzun seks fantazileri vardır ve olmalıdır. Bazıları fantazileri ruhunun derinliklerine saklıyor olabilir. Partnerinizden böyle bir talep geldiğinde ne söyleyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer emin değilseniz yalnız değilsiniz. Bu konuda biraz çaba gösterebilir, dergiler, kitaplar ya da videolara göz atabilirsiniz.

5- Partnerinizin İsteklerinin Farkında Olun

Partnerinize kendinize “aşk hayatından ne beklediğini” sorusunu sorun. Genellikle partnerlerden en sık duyulan ortak şikayet birinin diğerinden daha fazla seks yapmak istemesidir. Bazıları partnerlerinin istediklerinden daha farklı seks yapabilirler. Bu isteksizliğe neden olabilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için partnerinizle konuşmalı, sekste hoşlandığınız ortak noktaları bulmalısınız.

6- Seks Problemlerinizi Görmezlikten Gelmeyin


Seksüel sorunları olan insanlar çoğu zaman çekinirler ve sorunları gidermek için geç kalırlar. Ancak bu yeni sorunların ortaya çıkmasına yol açar. Çözmek için bir uzmana başvurmanızı öneriyoruz.

7- Yavaş Hareket Edin

Uzun zamandır birlikte olan çiftlerin seks yaşamları giderek ateşli bir hal alabilir. Kısa sürede seks yapmak sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle yeni taşınan ya da ilk defa birlikte olan bir çift gibi davranın. Yeni yerler keşfedin, yeni şeyler deneyin. En iyi seks, yavaş, eğlenceli ve yaratıcı olandır. Sadece tek bir şekli yoktur. Biraz öyle biraz böyle yenilik gerektirir. Kadınlar seksten zevk aldıkça, seksüel sorunlar ortadan kalkmaya başlar.

8- Herkes Aynı Şeyi Yapıyor Diye Düşünmeyin


Ne kadar seks yapmalıyız? “Şimdi olduğundan daha çok” diye düşünmeyin. Seks yaşamınızda “olmalı” şartlanmasına kapılmayın. Yani “ne sıklıkta seks yapmalısınız”ın cevabı “Bunun cevabı yok”tur. Ne kadar seks yapmanız gerektiğini planlayın istediğiniz zaman seks yapın.

9- Denemeye Devam Edin


Daha iyi bir seks yaşamı için biraz çalışmanız gerektirebilir. Seks yaşamınıza heyecan katmak istiyor ancak bunun için hiçbir şey yapmıyorsanız yararı olmaz. Kayın valideniz aradığında hasta olduğunuzu söyleyin ve sekse zaman ayırın ya da mum ışığında seks yapın. Biraz da yanılma payı alarak yeni şeyler deneyin. Asla denemekten vazgeçmeyin. Bunları daha öncede duyduğunuzu ya da okuduğunuzu düşünüyorsanız demek ki hala bir şey yapmamışsınız.

10- Kendi Kendinizi Motive Edin


Eğer birisi seks için zamanım yok ya da iyi bir seks için enerjim yok diyorsa, onun seks yaşamının iyi olmasını beklemeyin. Bu çok net. Bu yüzden iyi bir seks yaşamı için kendi kendinizi motive edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder