25 Nisan 2017 Salı

Değişik maskeler,peelingler,losyonlar


Yüz Maskeleri


Papatya Maskesi

Mayıs papatyası yağı, her tür cilt için uygulanabilecek bir maske.
30gr mayıs papatyası, 100 ml susam yağı ve 100 ml kantaron yağına eklenir. Cam yağ kavanozu bir saat boyunca çok sıcak su banyosunda(benmari yöntemi)bekletilir ve süre sonunda iyice çalkalandıktan sonra, süzelim. Pamuk yardımıyla hazırladığımız maskeyi yüzümüze uygulayabiliriz.
Doğal Yüz Maskeleri


  • soya yağı 
  •  hint yağı, 
  •  badem yağı 
  • zeytin yağı 

iyice karıştırılarak koyu renkli bir şişeye katılır. Yağla ıslatılan bir pamukla, yumuşak hareketlerle yüze, oyuna ve dekolteye yedirilir.


Temizlik maskesi,yağlı cilt için

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı susam yağı ve 3-4 damla limon suyu iyice karıştırılarak krem kıvamına getirilir.Elle veya bir bezle, yüze, boyuna ve dekolteye sürülür ve 10 dakika etkilemeye bırakılır. Sonra bolca ılık suyla yıkanır.


Limon peelingi,yağlı cilt için

2 yemek kaşığı ince rendelenmiş limon kabuğu, 2 yemek kaşığı yulaf unu ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği iyice karıştırılır ve biraz su eklenerek esnek bir lapa haline getirilir. Dairesel hareketlerle, 2-3 dakikalık bir süre boyunca cilt temizlenir. Sonra bolca ılık suyla yıkanır.


Yeşil çay losyonu, kurucilt için

Orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suda 1 tatlı kaşığı dolusu yeşil çay haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı ve 10ml gliserin iyice karıştırıldıktan sonra, çayla birlikte küçük bir kavanoza aktarılarak iyice çalkalanır. Karışıma batırılan pamukla, yüz, boyun ve dekolteye iyice emdirilir.Canlandırıcı Yüz Losyonları

Yağ veya kremlerle yapılan bir temizliğin ardından uygulanan yüz losyonları cilde canlılık kazandırır ve yatıştırıcıdır. Bir pamuk parçasını losyonla ıslatın ve yüzünüzü, boynunuzu ve dekoltenizi nemlendirin.


Lavanta suyu,karışık ciltler  için

Sabahları ve akşamları, bir pamuğu lavanta destile suyu ile ıslatın ve kullanın.

Lavanta suyu,yağlı cilt için

50ml lavanta destile suyu, 2-3 damla nane yağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesini bir cam kabın içinde iyice çalkalayarak karıştırın. Yüzünüzü, boynunuzu ve dekoltenizi, bu sıvıyı bir pamukla temizleyiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder