22 Nisan 2017 Cumartesi

Diaz’dan makyaj hileleri!


Modellerin Makyaj Sırları

Popüler ve ünlü olan kadınların makyajları çoğu zaman muhteşem görünmektedir. Bu muhteşem görünüme tonlarca para yatırmanın yanı sıra bazı püf noktaları da bulunmaktadır. Cameron Diaz güzellik konusunda da oldukça şanslı olan bir artist olmasının yanı sıra makyaj konusunda da son derece iyidir. Fakat tonlarca para yatıran ünlüler makyajsız halleri ile kamera karşısına çıkmaya çekinmektedirler.


Ünlü Oyuncuların Makyaj Teknikleriİşte, ortalıklarda canlı bomba misali boy gösteren, Cameron Diaz’ın uzmanlara taş çıkartan makyaj hileleri ve yaptıkları;

Teni için ilk olarak, fondöten ve pudrasını topaklanmadan yayabilmek için, su bazlı bir nemlendirici sürüyor. Stick kapatıcıyla sivilce ve siyah noktalarını gizliyor. Su bazlı fondötenini sünger yardımıyla bütün yüzüne ve boynuna uygulayıp, toz pudrasını sürüyor.Göz altı morluklarını gizlemek ve ifadesini yumuşatmak için, göz çevresine krem rengi far uyguluyor.

Gözleri için özel makyaj teknikleri uygulayarak hem renkli gözlerini açığa çıkarıyor hem de gözlerindeki derinliği ortaya koyuyor. Bunun için ise göz içine mavi kalem çekiyor.Göz çevresini koyu renk kalemle çerçevelendiriyor. Bronz renkli farını göz kapağının tamamına uygulayarak, gözlerinin daha büyük görünmesini sağlıyor.Farının üzerine ve alt kirpiklerine bronz renkli pırıltılı toz far sürüyor.Son olarak siyah maskarayla kirpiklerini belirginleştiriyor.

Dudakları için rujunun uzun süre dayanması ve renk farklılığının azalması için, dudaklarına toz pudra sürüyor. Diaz yüzüne göre ağzının büyük olduğunun farkında ve bu durum için ise  doğal dudak çizgisinden 1-2 cm içeriden kalem çekiyor ve rujunu bu çizgiyi taşırmayacak şekilde sürüyor.Koyu renk rujlarda, mat olanları tercih ediyor ki, dudakları daha da büyük görünmesin.

Yüz hatlarını şekillendirmek için büyük ve yayvan burnunu daha dar göstermek için, burun kanatlarına açık, burun üzerine koyu renk pudra uyguluyor. Ayrıca Diaz fazlasıyla çıkık olan elmacık kemiklerini ve uzun yüzünü yumuşatmak için, elmacık kemiklerinin altına, çenesine ve alnına koyu renk allık uyguluyor.Ayrık gözlerini ise, kalemini göz pınarından başlayarak sürüyor ve uzun bir kuyruk yaparak daha anlamlı hale getiriyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder