19 Nisan 2017 Çarşamba

Dikkat Çeken Saçların Sırları


Dikkat Çeken Saçlar


Hangi kadın saçlarının güzel ve ilgi çekici olmasını istemez ki. ? Kimi kadınlar ne yapsa da saçlarında istediği güzelliğe ulaşamaz.Uzmanlar sağlıklı saçlara sahip olmak için, sağlıklı, dengeli ve doğru beslenmek bu noktada kilit rol oynadığını belirtiyorlar. Her uzmanın kendine göre artı eksi bazı önerileri vardır fakat sağlıklı ve doğal beslenme konusunda tüm uzmanlar hem fikir.Sağlıklı Saçlar


Saç sadece saç köklerinden beslenir. Bu kural hiç unutulmamalıdır. Dışarıdan lokal olarak uygulanan preparatlar, saçlarımızı sağlına kavuşturmaz. Bu tür uygulamalar, saçların yıpranmış görüntüsüne, kısa süreli değişmeler dışında katkı sağlamaz. Saçlarımız için gerekli olan besin maddeleri, saçlarımıza, sadece kan yoluyla etki edebilir. Yeterli protein, demir, çinko, biotin ve folik asit içeren beslenme şekli, saçlarımız için kilit öneme sahiptir.

Saç Boyası

Saç boyası, renk açıcılar, jöle ve köpük gibi kimyasal maddelerin günümüzde çok sık tercih ediliyor. Bu maddeler doğru kullanıldığında, nadiren saçlara kötü etkiler bırakır. Çok sık ve uzun süreli uygulamalar, saçların zaman içinde zayıflamasına ve kırılmalara sebep olur. Sık şampuanlama saçların yıpranmasına yol açar. Gün aşırı yıkama, saç sağlığı açısından hiç doğru bir uygulama değildir.

Saç Düşmanı Fön

Saçlar ıslak iken daha kırılgandır. Islak saçlar yumuşak havlularla ve düşük ayarlı kurutma makineleriyle kurutulmalıdır.Yüksek ayarlı fön makinelere yıpratmakla kalmaz aynı zamanda uçlarının kırılmasına da yol açar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder