10 Nisan 2017 Pazartesi

Diyabet-Şeker Hastalığı ve Diş


Diyabet (Şeker Hastalığı) Ve Diş TedavisiDiyabetli hastalar damar yapılarının bozulması sonucu ağız kuruluğu, diş eti sorunu, diş çürüğü gibi sorunlar da çok sık görülür. Nefeste aseton kokusu, önlemlere rağmen hissedilir.
Ağız kuruluğu yaşadıkları için çürük ve diş eti hasta­lıkları çok çabuk kendilerine yayılma imkanı bulurlar.
Ağız hijyenine maksimum özen gösterilmeli 6 aylık hekim ziyaretleri aksatılmamalı. En küçük sorun bile he­men çözülmelidir.


Şeker Hastalığı


Kan şekeri testinizi yaptırıp hekime gitmeniz size ve hekiminize ekstra zaman kazandıracaktır. 120-200 değerleri arasın­da uygun önlemlerle basit çekimler yapılır. Daha yüksek değerlerde diyet, ilaçlar vs. ile test sonuçları biraz aşağı çekilene kadar tedavinin ertelenmesi da­ha uygundur.

Doktor Randevunuzu Sabah Satlerine Alın


Randevu günü sürekli kullandığınız insülin ve ilaçla­rınızı kullanın, kahvaltınızı yapın.
Hekimi hastalığınız, kan şekeri durumunuz ve kullandığınız ilaçlar konusunda tekrar bilgilendirin.
Ağrılarınız için asprin kullanmayın.Çekim sonrası önerilere harfiyen uyun. Diyabet, yara iyileşmesini geciktirdiği için bir de enfeksiyonla yakalanmaktan korkun.

Diyabet ve hipertansiyon hastalarında, özellikle te­davilerine dikkat etmeyenlerde damar yapıları bozulduğu için böbrek ve karaciğer yetmezliği gelişmiş olabilir. Bu hastalarda ayrıca karaciğer ve böbrek yetmezliği sorunları da dikkate alınmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder