13 Nisan 2017 Perşembe

Doğal Yoldan Stresten KurtulmakStresten KurtulmakBir zamanlar sağlık insanın şansına şansıydıı. eğer insan şanslıysa biraz da tıbbın yardımıyla sanşını da kullanarak bir hastalıktan kurtulması mümkündü.ancak günümüzde böyle değil.


Çağımızın Hastalığı Stres
Hastalıklara tedavi yöntemi günümüzde ikiye ayrılmaktadır birincisi içsel tedavi ikincisi dışsal tedavi. içsel tedavide stresle başa çıkmak için insanın ruhu yani doğal kaynakları kullanılır.
Günümüzün en çok görülen ve insanları en çok rahatsız eden hastalığı çağın vebası olarak anılan strestir. Stresin genel sebepleri arasında günümüz insanının şehirde yaşadığı sıkıntılardır. bunlardan bazıları Satış, performans, iş sorumlulukları, aile sorunları, finansal sorunlar. İnsanlar çoğu zamanını stresle baş etmek için stres kaynaklarından uzak durmaya stresi yok saymaya harcıyorlar. peki bu bir çözüm müdür? hayır ve asla çözüm değildir.

Neyse ki günümüzde stresi yenmeye yardımcı olan çeşitli doğal tedaviler geliştirilmiştir. doğadaki bitkisel otları kullanarak stres tedavisinde önemli adımlar atılmıştır ve stresle baş etme yöntemleri geliştirilmiştir.Birçok sağlık personeli, özellikle bitkisel sağlık personeli stresi azaltmak için Brahmi tercih etmektedir.

Brahmi İle Stres Tedavisi


Brahmi düzenli olarak tüketildiğinde rahatlatıcı bir etki gösterir. Yüksek depresyon, stres, endişe ve ruhsal yorgunluk gibi çeşitli faktörler nedeniyle rahatsız olan beyin kaybettiği kimyasalları beyne geri yükleyerek aynı sabah uyanmış gibi bir zindelik verir.

Brahmi ile stres tedavi yönteminde diğer haplara ve doğal yöntemlere göre yapılan testlerden daha  başarılı sonuçlar alınmıştır.
Brahmi Özellikle Çok güçlü bellek yükseltici ve dolayısıyla hafıza sorunları ile ilgili tedavisinde kullanılır. Brahmiyi öğrencilerin daha çok tercih etmesinin sebebi beyni rahatlatarak stresle başa çıkmasıdır. Birçok doktor brahmi ile tedavi yöntemini tercih etmektedir. bunun asıl sebebi ise Brahmi ile tedavinin ; sakinleştirici ve beyin üzerine etkileri yatıştırıcı ve dolayısıyla uykusuzluk ve ruhsal sıkıntı gibi çeşitli sorunların tedavisinde yararlı olmasıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder