22 Nisan 2017 Cumartesi

Dolgun Dudakların Sırları


Dolgun Dudaklara Sahip Olmak

Seksi ve dişi görünmek sadece kalçalarla veya saçlarla sağlanabilecek bir şey değildir. Saçınızın , göğüslerinizin , ellerinizin aslında tüm vücudunuzun bakımlı ve dişi görünmesi gerekir. Bugün seksi ve dişi görünüme belki de ilk sırada sayabileceğimiz dolgun dudak yapısına nasıl kavuşurum ve dudak bakımını nasıl yapmalıyım üzerinde duracağız.Dudak Bakımı

Dudaklarımız çok hassastır ve dudak derisi ince olduğu için özel bir bakım gerektirir.Dudaklarımızı aşırı rüzgar soğuk ve sıcaktan korumalı, kurumasını ve çatlamasını önlemeliyiz. Bunun için çantamızda her zaman bir çatlak kremi (lipstick) bulundurmakta fayda var. Vazelin veya zeytinyağıyla da dudaklarımızı nemlendirebilir ,  bakımını yapabiliriz.


Ayrıca soğuk havalarda dudaklarınız çatlıyorsa kakao yağı kullanabilir ve cildiniz için kullandığınız nemlendirici ile dudaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Dudak Makyajı


  • Dudaklarınızdaki kusurları görünmez kılmak için açık tonlardaki rujları tercih etmelisiniz.


Eğer dudaklarınız ince ise açık tonda ve ucu küt bir dudak kalemiyle üst dudağınızın ortasından başlayarak ve dudak çizginizin biraz üstünden dudakların birleştiği yere kadar yumuşak bir hat izleyin. Aynı işlemi alt dudağınıza da uyguladıktan sonra kaleminizin renginden bir ton daha açık renkte ruj sürün ve alt dudağınızın tam ortasına biraz parlatıcı uygulayın

Rujunuzu sürdükten sonra alt dudağınızın tam orta kısmına parlatıcı sürün. Böylece dudaklarınızı hem daha seksi hem de daha dolgun bir görünüme sahip olacak.

Rujunuzu sürmeden önce mutlaka dudak kalemi kullanın. Ne kadar hafif makyaj yaparsanız yapın dudak kalemini ihmal etmeyin. Kaleminizin ucunun küt olması bu noktada önemlidir. Sivri uçlu kalem dudaklarınızın hatlarını doğal gösterme de yeterli değildir. Kaleminizin rengi rujunuzun yalnızca bir ton koyusu olmasına dikkat edin. Yani elinize geldiği gibi sürmek tüm çabaları boşa çıkartabilir.

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ruj sürmeden önce dudaklarınıza biraz pudra veya fondöten sürün ya da kolay çıkmayan ever-lasting rujları tercih edin.

Doğallığın Güzelliği


Belki yapacağımız makyaj size da seksi ve çekici göründüğünüzü hissetirebilir. Fakat şunu asla aklınızdan çıkarmayın kadınlarda tercih edilen güzellik , doğal güzelliktir. Özellikle 20 li ve 30 lu yaşlarda fazla makyaj güzelliğinizi gölgeleyebilir. Bu yaşlarda gözlerinize pastel tonlarda hafifçe süreceğiniz bir far,dudaklarınıza hafif bir ruj, burun ve çenenizin üstüne biraz pudra ve allık, kirpiklerinize ise şeffaf veya kahverengi tonlarda bir rimel sürmek özellikle gündüz makyajı için yeterli ve idealdir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder