15 Nisan 2017 Cumartesi

Dudak Maskesi Nasıl Yapılır?


Dudak Maskesi  • 1 yumurta sarısı
  • 5 gr yulaf


Dudak maskesi için bu iki her evde bulunabilen besin yeterlidir.Dudak maskesinin hazırlanışı da çok kolaydır , uygulaması da ;yumurta sarısını bir kaseye koyun ve yulafla karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 10 dksonra suyla durulayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızdaki ölü deriyi çıkaracak, kuruluğu alacak, kırışıklıları yok edecek, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.


Doğal Dudak Maskesi


  • 1/2 salatalık
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı yoğurt


Bir sürü dudak maskesidir. Size elbette en yararlı ve en hızlı etkiyi görebileceğiniz , sağlıklı doğal , bitkisel olanları aktarmaya çalışıyoruz. Bu maskemizin hazırlanması ve uygulanması da şöyle ; Salatalığı yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendıra koyarak suyunu çıkarın. Bal ve yoğurdu ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra yıkayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızı nemlendirecek, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Domatesli Dudak Maskesi

1 adet domates
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt

Domatesli dudak maskesinin hazırlanışı da şu şekilde ; Domatesi blendıra koyarak suyunu çıkarın. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske dudakları nemlendirip, kuruluğu almanın yanı sıra, kırışıkları yok eder, dudakların elastikiyetini, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar

Beğendiğiniz yazıları aşağıdaki sosyal imleme sitelerine gönderebilir veya e-mail ile arkadaşlarınıza ulaştırabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder