28 Nisan 2017 Cuma

Erkekler Neden Evlenmezler?


Erkeklerin Evliliğe Bakış Açısı


Erkekler ve evlilik her alanda konu olmaya devam ediyor. Bu iki kelimeyi yan yana getirmenin ne kadar zor olduğu herkes tarafından kabul gören bir gerçekErkek arkadaşınızla evlenmek istiyorsunuz ve onu evlilik yoluna sokmak için birtakım hamlelerde bulunuyorsunuz. Bu noktada size hatırlatmak istediğimiz bir şey var: Yapacağınız hiçbir şey onun evliliğe hazır olma sürecini hızlandırmayacak.

Erkeklerin Evlenme İsteği
Erkeklerin de kendilerine has bir biyolojik saatleri bulunur , dolayısıyla sadece hazır olduklarında nikah masasının yolunu tutacakları nettir.

Hangi erkeklerin biyolojik saatleri ‘evliliği’ gösteriyor gelin hep birlikte bir göz atalım

Bekar arkadaşlarla her gece barlara gitmek artık çekici gelmiyorsa 2500 erkek üzerinde yapılan bir anketin sonuçlarına göre artık bekar arkadaşlarıyla o bar senin bu bar benim dolaşmaktan sıkılan erkeklerin evliliğe hazır olduğu belirtiliyor. Malloy kitabı için konuştuğu 17-70 yaş arası erkeklerin evliliğe hazır hissettiklerinde bir zamanlar favori mekanları olan yerlere artık takılmak istemediklerini belirtiyorlar.

30 yaşında evli bir bilgisayar teknisyeni olan  denek konuyla ilgili bazı aktarımlarda bulunuyor: ‘Cuma gecelerimi bekarların takıldığı bir barda içerek ve kızlara asılarak geçirirdim. Fakat bir gün o barda eğlenmediğimi aslında sadece eğleniyormuş gibi yaptığımı fark ettim ve evde takılma fikri daha çekici gelmeye başladı’.

36 yaşındaki yeni evli bir denek ise şunları söylüyor: ‘Bir gün artık modellerle yatmak istemediğime karar verdim. Çünkü seviştikten sonra sohbet etmek istediğimi fakat hiçbir zaman böyle bir ortam yakalayamadığımı fark ettim’.

Maddi olarak bağımsızlığını kazandıysa


Uzman terapistler konuyla ilgili şunları aktarıyor ‘Erkeklerin bir biyolojik saatleri var fakat bu saat kadınlarınkinden farklı işliyor. Birçok erkek bir aile kurmadan önce yeterli bir maddiyata sahip olmak istiyor. Eğer hala kendi faturalarını öderken zorlanıyorsa o zaman artı bir kişinin faturalarını üstlenmek istemeyecektir’.

Uzmanlarımıza aktarımda bulunan 27 yaşındaki Hatice sevgililerini müzisyenler arasından seçtiğini fakat bu seçimlerinde her zaman yanlış bir şey yaptığını fark ettiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: ‘Hepsi çok seksiydi fakat bir yere çıktığımızda genelde hesabı ben ödemek durumunda kalıyordum. Daha sonra hayatımda bir değişiklik yaptım ve bir muhasebeciyle çıkmaya başladım. Mükemmel bir vücudu yoktu belki ama sevgi dolu bir kalbi ve düzenli bir işi vardı. Onunla şu an evlilik hazırlıkları yapıyoruz’.

İçindeki baba olma arzusunu keşfettiyse


İnternetteki bir arkadaş sitesinin editörü olan dostumuz şunları aktarıyor: ‘Çocuklara ilgi gösteriyor ve size çok güzel çocuklarınızın olacağını söylüyorsa o evliliğe hazır demektir’. Arakdaş sitesi editörü ekliyor: ‘Erkeklerin çoğu çocuklarıyla balık tutmak ya da top oynayabilmek için çocuk sahibi olduklarında yaşlarının genç olmasını ister. Üniversite mezunu erkeklerin çoğu 28-33 yaşları arasında evlenmek istiyor. Hukuk, tıp gibi bölümlerde ihtisas yapanlar ise 30-36 yaşları arasında evliliğe sıcak bakıyor. Bir erkek 37’sini geçtiğinde hala bekarsa o erkeğin evlenme ihtimali çok düşüktür. 43. doğum gününde hala bekarsa o zaman yüksek ihtimalle hayatı boyunca bekar kalacaktır’.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder