14 Nisan 2017 Cuma

EVDE FRENCH MANİKÜR YAPIMIEvde French Yapımı

Yazın gelmesiyle birlikte, bakımlı kadınlarda, manikür, pedikür, french telaşı da başlamış bulundu. Yaz boyu bu işlemler için, avuç avuç para harcamaktansa, kendi evinizde de bakımlı ellere sahip olmanız mümkün. Bu yazımızda evde manikür ve french yapımını sizlere aktarmak istiyoruz.

Evde French-ManikürNasıl Yapılır

 1. Tırnaklarınızı temizledikten sonra, elinize yumuşatıcı bir krem uygulayın. Böylece elleriniz nemlendirilmiş, tırnaklarınız da canlandırılmış olur.
 2.  Tırnaklarınızı orijinal şekline sadık kalarak törpüleyin: Oval, kare veya yuvarlak.
 3. Yumuşak bir törpü kullanın, sert törpüler tırnakları bozar. Tırnaklarınızı, dıştan içe doğru törpüleyin. Dört yüzeyli bir törpüyle tırnaklarınızın çiziklerini yok edecek şekilde yüzeyini düzeltin.
 4. Manikür çubuğunun ucuna (tahtadan yapılmış çubukları tercih edin) pamuk dolayarak oksijenli suya batırın ve tırnağınıza doğru uzamış olan etlerinizi iterek yumuşatın. Bir manikür pensiyle bu ölü etleri düzgünce kesin.
 5.  Manikürü, tırnaklarınıza kalsiyum bazlı bir kuvvetlendirici sürüp kurumaya bırakarak bitirin.

French İşlemi


 1. French elleri son derece bakımlı gösteren bir manikür ve oje uygulama stilidir.
 2. Tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin.
 3.  Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın.
 4.  Tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat beyaz, mat oje sürün. Bu işlemin kolayca yapılması için, kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz.
 5. Bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.
 6. Uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tümüne pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün. Tırnaklarınızdaki ojeyi kurumaya bırakın.
Artık evde de elleriniz bakımlı görünebilecek. Evde uygulayabileceğiniz manikür ve french sayesinde ucuza bakımlı ve güzel görünebileceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder