1 Nisan 2017 Cumartesi

Göğüslerinizi Formda Tutmanın Yolları


Göğüslerinizi Formda Tutmanın Yolları

Sizi daha güzel bir dekolteye hazırlamak için bazı küçük ipuçları vermek istiyorum. Çok sık kilo alıp vermek ve spor yapmamak göğüslerin sarkmasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Göğüslerin zaman geçtikçe formlarını kaybetmesinin, özellikle vücut görünümünü önemseyenleri tedirgin ettiğini biliyoruz.

Vücudumuzun Şekline Göre Göğüs Güzelliği


Aslında vücut şeklimiz günlük yaşantımıza bağlı olarak şekilleniyor. Çok sık kilo alıp vermek, yanlış egzersizler ya da spor yapmamak, kimi kişilerde göğüslerin erken sarkıp esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bu kişiler çoğunlukla dolgulu sutyen kullanmadan bir şey giyemez, hiçbir kıyafeti kendilerine yakıştıramazlar. Eğer siz de, bu tür problemler yaşıyorsanız, uzmanlarımızın  önerdiği egzersizlerle bu durumu biraz da olsa düzeltebilirsiniz.. Eğer, bu tür sorunlarla karşılaşmadıysanız da bunu mümkün olduğunca geciktirebilir, göğüslerinizi uzun yıllar formda tutabilirsiniz.

Göğüs Güzelliği İçin Şınav Çekin


Nizami, dirsekleriniz yana doğru bakacak şekilde, kollarınızı dirseklerinizden aşağı yukarı doğru 12 kez büküp açarak şınav çekin. Hareketler sırasında düzenli olarak nefes alıp verin. Bu şınav hareketiyle göğüs ve arka kol kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Bunun dışında ön omuz kaslarınız da aktif hale gelecektir. Şınav, özellikle kuvvetsiz ve yeni başlayanlar için oldukça iyi bir başlangıç hareketidir.

Dambılla Daire Çizin


Yere dümdüz, sırtüstü uzanıp bacaklarınız dizlerinizden bükük şekilde durun. İki elinize dambıl ya da birer litrelik su şişeleri alın. Şimdi dambıl fly hareketine başlayabilirsiniz. Dambıl fly hareketi için, kollarınız gergin bir şekildeyken havada yukarıdan aşağıya büyük daireler çizin. Bir set içi 12 kez tekrarlayarak tamamlayın. Bu hareketle göğsünüzün tam açılması sağlanmakta ve sarkmalar önlenebilmektedir.

Açıp Kapayın


Yerde, gövdeniz mümkün olduğunca dik, dizlerinizin üzerinde durun. Ellerinize yine ağırlıklar alıp kollarınızı dirseklerden bükük şekilde ortada birleştirin. İki kolunuzu da yanlara doğru açıp ardından ilk pozisyonunuza dönün. Bu açıp kapama hareketini 12 kez tekrarlayın.

Ve Biraz Zorlanın


Sırada, son egzersizimiz tam şınav çekme. Kollarınızı tamamen gerin. Tüm vücut ağırlığınız kollarınızın üzerinde, düzenli nefes alıp vererek şınav çekin. Şınav çekerken karnınızın yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Başlangıçta zorlansanızda 12 kez yapın. Egzersizinizi bellirli bir kondisyona ulaşıncaya dek artırabilirsiniz. Bu egzersiz tüm göğüs kaslarınızın çalıştırmaktadır.

İyi çalışmalar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder