21 Nisan 2017 Cuma

Göz,Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj


Sarışınlar için Makyaj Önerileri


Sarışın, renkli gözlü ve beyaz tenliyseniz  özellikle gözlerinizi ortaya çıkarmalısınız. Bunun için gözlerinizi daha iri gösterecek uygun dumanlı far, siyah rimel, maskara ve eyeliner kullanabilirsiniz. Kirpikleriniz düz ve uzunsa kıvırabilirsiniz.Yüzünüze teninize uygun, yüzünüze renk verecek uçuk pembe tonla bir fondöten sürebilirsiniz. Dudaklarınız içinde pastel pembe bir ruj tercih edebilirsiniz.
Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri

Buğday Tenliler için Makyaj Önerileri


Buğday tenli, renkli gözlü ve geniş üçgen yüzlü biriyseniz  göz bebeklerinizin iriliğini ön plana çıkartacak sade bir makyajı tercih etmelisiniz. Bunun için ; Pembe tonlarında fondöten, yüzünüzle uyumlu bir far, pembe ruj, siyah rimel, maskara ve eyeliner sizin için yeterli olacaktır. Yanaklarınıza da yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracak pembe bir allık uygulayabilirsiniz.

Beyaz Tenliler için Makyaj Önerileri


Eğer beyaz tenli iseniz ve  üçgen bir yüze sahipseniz makyaj malzemelerinde kullanacağınız renkler sizi daha canlı gösterecektir. Bunun için pastel pembe tonlarında makyajı tercih edenlerden.Teniyle uyumlu hafif bir fondöten, hafif bir göz makyajı ile oldukça sade ve güzel görünüyor.

Kumrallar için Makyaj Önerileri


Kumral teni olan kadınlar ve özellikle renkli gözlere de sahipseniz dikkat çekmek için siyah eyeliner, maskara ve göz kalemini tercih etmelisiniz. Far seçimi ise gözlerinin mavisini daha çok ortaya çıkaran pembe tonlarda olabilir. Hafif bronz teniyle uyumlu fondöten cazibenizi  daha da arttıracaktır. Ruj tercihini ise dudaklarını daha dolgun gösteren parlak pembeden yana kullanmalısınız, kırmızıda tercihiniz olabilir.

Sarışın ve Beyaz Tenliler için Makyaj Önerileri


Eğer sarı saçlarınız beyaz bir teniniz varsa yanaklarınızı daha çok ortaya çıkarmak için pembe bir allık kullanabilirsiniz. Teninizle  uyumlu hafif bir fondöten, hafif bir göz makyajı ile oldukça sade ve güzel görünüme kavuşacaksınız.Dudaklarınızı da, yine doğala yakın bir pembe ruj ile hafif parlatıcı sürerek belirginleştirebilirsiniz.

Esmer ve Renkli Gözlüler için Makyaj Önerileri


Esmer ve renkli gözler sizi makyajsız da çekici kılmaktadır fakat makyaj sürmek sizi rahatlatıyorsa özellikle kaş ve saç renginde koyu kestaneyi tercih edebilirsiniz. Göz makyajında ise yine teni ve fondöteniyle uyumlu far renklerini kullanabilirsiniz.Renkli gözlerinizi ortaya çıkarmak için siyah rimel, maskara ve eyeliner kullanabilirsiniz, pembe allık ve parlak pembe rujla makyajını tamamlamış olursunuz. Ayrıca dudağınızı etrafına biraz daha koyu pembe ruj ile daha güzel hale getirebilirsiniz.

Eğer teniniz fazla esmer ise daha açık bir tonda fondöten, dudaklarınız için pembe ve parlak bir ruj, gözleriniz için siyah rimel, eyeliner, maskara ve pembe tonlarda far uygulayabilirsiniz.Dudaklarınızı rujunuzun bir ton üstü ile çerçeveleyebilirsiniz.Teninizden biraz daha açık bir tonda (beje yakın bir ton) fondöten, dudaklarınız için koyu ve parlak pembe ruj, gözleriniz için siyah rimel, eyeliner, maskara ve dumanlı bakışlar için siyah ve beyaz karışımı bir far uygulayabilirsiniz.Dudaklarınızı rujunuzun bir ton üstü ile çerçeveleyebilirsiniz.

Bu makyaj önerileri ile cazibenizi bir kat daha arttırarak kendinizi daha güzel hissedeceksiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder