8 Nisan 2017 Cumartesi

Grip Bitkisel Tedavi

Grip hastalığı oldukça bulaşıcı influenza virüsü tarafından ortaya çıkar ve çabuk yayılım gösterir. Bundan kaynaklı bir çok ülke gripten ve gribin ağır vakalarından -domuz gribi gibi- endişe duymaktadır.İşte bu sebepten dolayı gripten korunma yolları ve  grip tedavisi oldukça önemli bir konudur. Burada diğer önemli soru ise gribin belirtilerinin neler olduğudur. Ancak ne olursa olsun grip hastalığının her zaman insanların bir adın önünde olduğunu görmekteyiz. İşte bu sebeplerden dolayı gribe doğal yollarla önlemenin ve tedai etmenin mümkün olacağını anltacağız.


Gribe Ne İyi Gelir


Haberler genelde grip vakaları ile sıkça karşılaşıldığı zamanlar insanları uyarır ve grip aşısı olmaları gerektiğini söyler. Peki gri aşısı hakkında neler biliyoruz;

Grip Aşısı Gripten Koruyor mu?

Tabiki de grip aşısı gribe karşı koruma sağlamaktadır ama grip olma durumu kişiden kişiye değişmektedir. Bu durumda bazen aşının aza etkili olmasına neden olur ayrıca bazı grip aşılarının yan etkileri oldukça çoktur. Bu madalyonun görünmeyen yüzlerinden biridir.

Grip Aşıları Ne Kadar Güvenilir?

Öncelikle grip aşısının yat etkilerinden bazıları;Kas acıları, ürpertiler, ateş, baş ağrıları, ağrılı boğaz ve kızarıklık ve halsizlik gibi durumlar gözükebilir.

Grip aşıları, formaldehit ve polysorbate 80’i içerir. Ayrıca gripte dethimarosel bulunmaktadır fakat korkulması gereken thimaresol yoktur.

Grip Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Şimdi evde basit yollarla gripten korunmak ve doğal grip tedavilerine göz atalım. En başta yapılması gereken kişinin kendisini gripten uzak tutması gerektiğidir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler buna daha çok dikkat etmelidir.

Ayrıca sağlıklı beslenme ve yeteri kadar mineral-protein-yağ-vitamin takviyesinin alınması gerekir. Vitaminler ve minerallerin, meyveler ve sebzeler bolca bulunmaktadır. Özellikle C vitamini grip için etkilidir. Ayrıca sarımsak doğal bir antibiyotiktir ve tüketilmesi gerekir. Bunun için brokoli,greyfurt,limon(çay içerken kullanılabilir), turunçgiller, yeşil sebzeler bolca tüketilmeli. Demir,bakır,kalsiyum gibi minerallerce yüksek yoğur,süt , peynir öğünlerimize eklenmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder