20 Nisan 2017 Perşembe

Güzelliğe Zararlı Alışkanlıklar


Güzelliği Baltalayan Alışkanlıklar

Güzel ve alımlı olmak için bir sürü çile çekeriz. Spora gideriz , diyetler yaparız , bitki çayları , cilt bakım kürleri ve daha bir sürü şey. Ama günlük bazı rutin davranışlarımız tüm bu çalışmalarımızı baltalayabilir ve bizim bundan haberimiz bile olmaz.
Kötü alışkanlıklar cildiniz, saçınız ya da tırnaklarınıza zarar verir. Peki  kötü alışkanlıkları terk etmek mümkün mü ? Elbette mümkün bu kötü alışkanlıklarımızı saptadıktan sonra sorunu çözmüş sayılırız.
Zamanı geçen makyaj ürünleri kullanmayınZamanı geçmiş makyaj ürünlerini kullanmayın , buna çok dikkat edin ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmaktan kaçının. Çünkü, ciltte çatlaklar, enfeksiyonlar, gözde tahrişe yol açabilirsiniz.Rengi, dokusu ve/veya kokusu değişen tüm makyaj malzemelerini atın. Rimeli üç ila altı ayda bir kesinlikledeğiştirin.

Ayrıca kaplarda bulunan ürünleri mümkün olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir miktarda dökün veya sıkın. Her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanın.


Çenenizle sınırlı cilt bakımından vazgeçin


Dekolte bölgesi diğer bölgelere göre daha önce yaşlanır. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir hatta fazla gösterebilir. Çünkü boyun ve göğüs derisi daha incedir, genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de yüzünüzde kullandığınız temizleyici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı ürünlerden uygulayın.

Diş bakımını ihmal etmeyin


Sararan dişler, kokan nefes, diş çürümesi, diş eti hastalıklarına kadar yol açıyor. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan kaliteli bir diş ipi de size destek olacaktır.


Makyajı temizlemeden uyumayın ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmeyin


Cilt gözeneklerde tıkanma, yapışan kirpikler, gözlerde yanmaya yol açıyor. Şansınız var ki vakti en kıt olanlar, uykuya en fazla hasret kalanlar için bile pratik ürünler raflarda mevcut tabi ki son çare olarak. Maskara, göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek hamlede temizleyebilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder