26 Nisan 2017 Çarşamba

GÜZELLİK VE MAKYAJ SIRLARI


Göz BakımıKadınların çoğu cildinize ve yüzüne özen gösterirken göz bakımını atlamaktadırlar. Oysa kırışmış, tazeliğini yitirmiş bir göz kapağı yaşınız genç olsa bile sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir.


Göz kapağımız diğer cilt bölgelerine nazaran çok daha ince bir yapıya sahipti ve bakımı yapılırken özen gösterilmesi gerekir. Bu yüzden göz kapağınızın temizliğinde yağlı krem kullanmak yerine tonik kullanın ve daha sonra gül suyuna batırılmış pamukla gözlerinize 10 dakika kompres yapın. Makyajınızı yaparken de temizlerken de gözlerinizi yıpratmayın.
Makyaj Tüyoları


Göz Çevresi Kırışıkları İçin Bakım

Bir kaşık yaş maya, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı elma suyu ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp göz çevrenize parmak uçlarınızla yedirerek yayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Bu karışımı  haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Göz Banyosu

Ihlamur Banyosu: Gözlerinizi kapatacak kadar temiz bir bez veya tülbenti sıcak ıhlamur suyunda bir süre bekletip sıkın ve gözlerinizin üstüne koyup loş ışıklı bir odada sırtüstü uzanın. Gözlerinize koyduğunuz bez tamamen soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra yumuşak bir havlu ile silin.

Gölge Banyosu: Ellerinizi birbirine sürterek iyice ısıtın. Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi gözlerinizin üzerine koyup 30 saniye bekleyin. Daha sonra ellerinizi gözlerinizden çekin.Gözlerinizi açmak için 30 saniye kadar bekleyin, bu uygulamayı günde bir kaç kere tekaralayabilirsiniz.

Göz Makyajı

Renk Seçimi
Geceleri yapacağınız makyajda koyu renk eyeliner kullanın. Rimel seçiminde bilinenin aksine siyah yerine kahverengi tonları tercih edin çünkü kirpiklerinize sürdüğünüz kahverengi tonlardaki rimel kirpiklerinizi daha doğal gösterecektir.Ayrıca makyaj yaparken saç ve cilt teninize uygun renkler seçin. Açık tenli, sarışınsanız veya kızıl saçlara sahipseniz hemen hemen her renk far kullanabilirsiniz. Esmerseniz, ve gözleriniz koyu renkse ilk önce kıyafetinizin rengine uygun tonlarda farları tercih etmelisiniz. Fakat esmerlere koyu renk farlar da yakışacaktır. Gözlerinize sürdüğünüz göz kaleminin daha doğal görünmesini istiyorsanız göz kaleminizi üst göz kapağınızın iç kısmına koyu bir şekilde sürüp gözlerinizi kapatıp açarak alt kirpiklerinizin diplerine bulaşmasını sağlayın.

Farınızı ilk olarak kirpik diplerine sürün ve daha sonra göz kapağınıza iyice yedirin.Eğer kaşlarınıza doğru gölge vermek istiyorsanız göz kapağınıza sürdüğünüz farın bir ton koyusunu tercih edin ve aradaki renk geçişini yumuşatmak için iki rengi düzgün bir şekilde birbirine yedirin. Lens kullanıyorsanız kesinlikle krem farları tercih edin ve eyelinerinizi  göz kapağınızın üstüne kirpik diplerinden başlayarak tek hat şeklinde sürün.Daha güzel bakışlara ve gözlerin ortaya çıkmasını istiyorsanız yalnızca üst kirpiklerinize rimel sürün ve dudaklarınız için açık renk bir ruj kullanın.

Lens kullanıyorsanız kesinlikle krem farları tercih edin ve eyelinerinizi  göz kapağınızın üstüne kirpik diplerinden başlayarak tek hat şeklinde sürün.Gözlerinizin daha iri ve parlak görünmesini istiyorsanız kirpiklerinize siyah rimel sürdükten sonra üstüne bir kat lacivert rimel sürün. Ayrıca gözlerinizin daha doğal görünmesini istiyorsanız göz kaleminizi göz kapağınızın iç kısmına koyu bir şekilde sürüp gözlerinizi kapatıp açarak alt kirpiklerinizin diplerine bulaşmasını sağlayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder