16 Kasım 2018 Cuma

Hamilelikten Sonra Kilo Verme


Kadınlar anne olduktan sonra fazla kilolardan kurtulmak için çaba sarfetmektedir. Bizler bu çabanın fakında olarak yardımcı olmak için sizlere bir yazı sunacağız. Yazımızda gebelik sonrası kilo verme hakkında kısa ve örnekli bir bilgilendirme yer alacaktır. Sizlere doktorunuza danışarak önerilerimizi kendinize uygun düzenleyebilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

Hamilelikten Sonra Kilo Verme 


Hamilelikten Sonra Kilo Verme
Kadınlar bebek sahibi olduktan sonra kilo vermekte sorun yaşarlar. Anneler ünlü olunca kiloları daha çok dikkat çekiyor. Ama Hollywood yıldızları ne doğurmaktan ne kilodan sakınıyorlar kendilerini. Onların sırrı, diyet ve egzersiz programlarında saklıdır.İşte annelerin doğumdan sonra kilo vermede yardımcı yöntemler nedir diye araştırdık ve bazı derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşmayı uygun bulduk.

Yeni Doğuran Annelere Diyet Önerileri

Bebekten sonra kilo vermeniz için anahtarınız beslenme şeklidir. Bununla birlikte kalori yakan egzersizler de mükemmel bir yardımcıdır. 30 dakikalık bir aktivite ile kilolarınızı verebilirsiniz.

  • Dans etmek: 160 kalori 
  • Engelden atlamak: 357 kalori 
  • Uzun yürüyüşler: 214 kalori 
  • Yüzme: 286 kalori 
  • Pilates: 196 kalori 
  • Hızlı yürüme: 180 kalori 

Omletsiz olmaz

4-5 saatte bir yemek yemekten ve sürekli acıkmaktan kaçının. Yüksek proteinli / düşük karbonhidratlı beslenin, yağsız protein alın, bol sebze ve meyve tüketin.

Örnek Menü

Kahvaltı: Yumurtanın beyazıyla ve sebzelerle (ya da hindi pastırmasıyla) hazırlanmış omlet.
Öğle: Izgarada hazırlanmış, sirke ve tavukla karıştırılmış büyük bir salata.
Akşam: Izgara balık ve sebzeler.

Kilolardan emzirerek kurtulun


Uzmanlar bebekleri emzirmenin kilolarından kurtulmaya yardımcı olduğunu aktarıyor.Emzirme gebelikten sonra alınan kiloların hızlı verilmesine yardımcı olur. Eğer bebeğinizi emzirmeyi planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken kurallar ise şöyle;


Emzirirken asla 1600 kalorinin altında beslenmeyin. 
Doğum öncesine ait vitaminlerinizi almaya devam edin. 


Gebelik döneminde ve sonrasında kilo vermek ve sağlıklı beslenmek adına ayrıca Hamilelikte Beslenme ve Diyet yazımıza da bakabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin sadece hamilelik döneminde değil her zaman gerekli olduğunu unutmayınız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder