21 Nisan 2017 Cuma

İçinizdeki Aşkı Haykırmanın Zamanı Geldi


Seviyorsan Git Konuş


Kalbinizden geçenler beyninizde şekilleniyor bu açık.Artık pozitif düşünmeye çalışın.Kalbiniz yerinden çıkacak gibi atıyor ve siz tabiri caizse köpek gibi aşıksınız. Peki ya bunu sevdiğiniz  biliyor mu? Nedense(?) sevdiğimizi dile getirmekten hep kaçınırız.

Seni Seviyorum

O iki kelimeyi, “Seni Seviyorum” demeyi korkularımıza esir edip bir türlü söyleyemeyiz. Söyleyememenin acısıyla hayatımızı kayıp zamanlara ancak bakarız. Peki bizi korkutan ne? Neden duygularımızı açıklayamayız. Sevmek sevilmek hayata anlam katan, yaşamımızı güzelleştiren duygular değil midir? Büyük çoğunlukla sevdiğimizi söylediğimizde reddedilme duygusu ağır basar. Ama bunu sormadan bilemeyiz ki… Ya reddetmezse, kabul ederse, oda aynı duyguları taşıyorsa… O zaman söylemediğiniz için kaybedeceğiniz zamanı hiç düşündünüz mü?Elinizdeki mutluluk fırsatını kaçırmış olmayacak mısınız? Denemeden sonucu asla öğrenemeyeceksiniz. Korkularınızın üzerine gitmek büyük oranda kazanacaksınız. Kabul etmese bile bu dünyanın sonu olmaz.

Eşinize Seni Seviyorum Diyin


Birde eşimize , sevgilimize , hayat ortağımıza onu sevdiğimizi söylemeyiz. Sevsek bile anlamasını bekleriz. Neden? Karşımızdaki insan telepati yoluyla mı iletişim kuruyor ? İnsan duygularının okşanmasından hoşlanır. Değer verildiğini, sevildiğini duymak ister.

Türlü hareketlerle sevgimizi anlatmaya çalışır da bir türlü söylemekten kaçınırız. Öyle anlar gelir ki sevgimizi anlatmak için en zor işleri yaparız da söylemeyiz. Aslınca sadece seni seviyorum desek her şey daha kolay hallolacak ve emin olun dünya daha güzel bir yer olacak.

Sevmekten Utanmayın

Acaba sevdiğimizi söylemekten utanıyor muyuz? Sevmek asla utanılacak birşey değildir.Dünyanın en güzel duygusunu yaşamak varken uzak kalmak neden? Sevin ki hayatınızda anlamlı bir yan daha olsun. Yaşamınız güzelleşsin. İçinizde ki korkuları atın. Sevginize sahip çıkın.


Sevdiğimizi söylediğimizde karşımızdaki insanı kaybedeceğimiz korkusu sarar her yanımızı. Kaçan kovalanırmış inancıyla duygularımızı saklarız. Aslında kaçan hiçbir zaman kovalanmaz. Seven insan kovalanır. Sevgiye saygı duyulur.

Duygularınızı sakladığınız sürece karşınızdaki insana duygusuz biriymiş izlenimi dışında hiç bir izlenim oluşturmayacaksınız. Sonunda da o insanı yitireceksiniz.

Nedenini anlamadan uzaklaşacak sevdiğiniz. Duygusuz bir insanla siz ne kadar birlikte olursunuz? Sevginizi haykırın ki ilişkiniz bir ömür boyu sürsün.

Seni seviyorum demek çoğu sorunların çözümüne kapı açar. Sevginizi kaybetmemek için duygularınızı anlatın. Açık olan biri sevgisini kaybetmez.

Sevgilerinize sahip çıkın ve korkularınızı bir yana bırakarak ona hayatınızdaki önemini ve değerini anlatın. Yaşam sevgi dünyasında sevenin varsa güzeldir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder