15 Nisan 2017 Cumartesi

İştah Açan Bitkisel Kürler


Bazı insanlar kendilerine aç hissetmezler ve fazla kalori alanların aksine bu insanlarda gereğinden fazla zayıf olabilir. Bu vücut direncinin düşmesine bazı hastalıklara ve enerji düşüklüğüne neden olabilmektedir. Bundan kaynaklı sizlere iştah açan bir kaç bitkisel kür tarifi vereceğiz. İyi okumalar dileriz.

İştah Açmak için


İştah Açan Bitkisel Kürler
Aç değilim ! Yemek istemediğini bildirdiğinizde muhtemelen bu cevabı duymuşsunuzdur. Yanıt saçma gibi gelse de, anlaşılabilir bir durumdur. İnsanların gıda ve beslenmeye fiziksel bir ihtiyacı vardır, bu nedenle iştahsızlık olduğunda, bir şey yanlıştır  ve sizi önemseyen insanları uyarır. 

Kötü bir iştah, birçok faktörden kaynaklanabilir. Belki de en yaygın nedenleri duygusal durum, sinirlilik, gerginlik, kaygı ya da depresyondur. Ailenizdeki bir işi veya ölümü kaybetmek gibi stresli olaylar da iştah kapatıcı olabilir. İnfluenza ve akut enfeksiyonlar gibi hastalıklar iştahsızlık, anoreksiya nervoza ve yorgunluk gibi bir rol oynamaktadır. Amfetaminler, antibiyotikler, öksürük ve soğuk ilaçlar, kodein, morfin ve demerol gibi yasa dışı ve hukuki olmayan ilaçlar iştahı olumsuz etkileyebilir. Bazen sürekli atıştırma gibi kötü beslenme alışkanlıkları yemek zamanlarında kötü iştahlara yol açabilir. Kötü bir iştah, aynı zamanda ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir.Neyse ki, küçük iştahsızlık durumu için aşağıdaki uygulamaları deneyebilirsiniz. Fakat her zaman doktorunuza da danışmanızda fayda vardır. 

İştah Açıcı Gıdalar 

Acı yeşillikler iştah açabilir.  Acı yeşillik, roka, radicchio, collards, lahana, hindiba, escarole, mizuna, kuzukulağı, karahindiba, kırmızı ve yeşil hardaldan oluşur ... diğer bir deyişle, süslü restoran salatalarında bulduğunuz tüm yapraklar. Uyarıcı sindirim, acı yeşilliklerle oyunun adıdır.

Vücudu daha sindirici  suları ve sindirim enzimleri yapmaya yönlendirmektedirler. Acı gıdalar aynı zamanda safra kesesini de harekete geçirerek  yağlı gıdaların enzimleri absorpsiyon için kolayca ayırabilecek kadar küçük parçacıklar halinde parçalamasına yardımcı olur. Bu önemlidir çünkü yağlar, kalp sağlığı için omega-3'ler gibi yağda çözünen vitaminler A, D, E ve K ve beta-karoten gibi karotenoidler gibi esansiyel yağ asitleri taşırlar. Su harikaları asla bitmez. Su, iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur, özellikle de önerilen günlük harcırahı içtiğinizde: 8 bardak! 

İştah Açıcı Bitkiler ve Kür 

Karahindiba Kökü  : Karahindiba kökü, temel olarak zayıf iştah, dispepsi, safra taşı, kolesistit ve kabızlık tedavisinde kullanılan acı bir tonikdir. Acı tadı veren maddeler, safra akışını uyaran ve sonuç olarak sindirimi uyaran seskiterpen lakton glikozitlerdir.

Zencefil  (Zingiber officinale) :  Köksap, gingerol ve shogaols olarak bilinen uçucu bir yağ ve keskin kimyasallar içerir. İtalyan asistanı olan Dioscorides, MS 1. yüzyılda zencefil “övünme ve sindirim kalitesinden ötürü, mideye karşı kazançlı” yla övgüde bulunmştur. Sindirim sistemini tedavi etmede, öncelikle karın, mide ağrısını tedavi etmek için kullanıldığı Batı, Çin, Hindistan, Endonezya, Tayland, Güney Afrika ve Güney Amerika'nın geleneksel tıbbi sistemlerinde bir karminatif ve sindirim sistemi uyarıcısı olarak kabul edilir. sindirilmemiş gıdalara), iştahsızlık, dispepsi, şişkinlik ve mide bulantısı.Zencefil de dolaşım tonik olarak kabul edilir ve soğuk nedeniyle mide krampları için kullanılmıştır.  
Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder