4 Nisan 2017 Salı

Kabızlık Sorununuzun Doğal Yollardan Çözümü

 

Kabızlık


Kabızlık birçok kişinin baş etmek zorunda kaldığı bir sindirim sistemi sorunudur. Sindirim siteminizin düzenli ve dengeli bir şekilde çalışması için bir çok yeni uygulamalar-detoks- mevcuttur. Bunlardan bazılarının hiç bir tehlikesi ve yan etkisi olmasa da çoğu insan doğal yöntemleri tercih etmektedir. Bundan kaynaklı kabızlık gibi sorunlardan kurtulmanın en etkili yolu düzenli bir diyet programı takip etmektir. Eğer kabızlık sorununuz oldukça ciddi ise, bazı tıbbi ilaçlar sorununuza çözüm olabilir.

Evde Kabızlık Sorununa Çözüm Önerileri


Kabızlık sorunu evde uygulayacağınız bazı doğal ilaçlarla da ortadan kaldırılabilir.

Kabızlığa karşı uygulayabileceğiniz bazı doğal çareler:

1- Bol su ve meyve suyu içmek kabızlığı tedavi etmenin en önemli yöntemlerindendir. Ayrıca yaşam tarzınızı değiştirmek kabızlık sorunu ile başa çıkmanıza yardımcı olur. Günde 6-8 bardak su içmek sindirim sisteminiz için oldukça faydalıdır. Ayrıca yoğurt suyu kabızlık için birebirdir.

2- Lif bakımından zengin gıdalar tüketmek kabızlığı engeller. Birçok meyve ve sebze lifler bakımından oldukça zengindir.

3- Kabızlık sorununuzu çözmek için bol miktarda tahıl tüketin.

4- Asit kullanımını azaltın. Diyet programınızı gözden geçirerek mide ekşimelerine neden olamayacak bir düzen oluşturun.

5- Bazı doğal bitkiler kabızlığa iyi gelir. Zencefil ve hindiba kökü kabızlığa iyi gelen bitkiler arasında yer alır.

6- Düzenli fiziksel egzersizler kabızlık sorununu engellemede oldukça etkilidir.

Kabızlık İçin Bitki Çayları


Kabızlık gibi bir sindirim sistemi sorunu yaşıyorsanız ve bununla baş etmek için bitki çayları kullanmak istiyorsanız nane çayı, ısırgan otu çayı, zencefil çayı, karanfil çayı, kuşburnu çayı, rezene çayı, meyan kökü çayı, karahindibağ çayı, ekinezya çayı düzenleyici olabilir.

Bu bitkisel ürünler ile hazırlayacağınız çaylar C vitamini deposudur. Ayrıca bu çaylar antimikrobal ve antioksidandır ve vücudunuzdaki zararlı toksinleri atarak sindiriminizi hızlandırır. Diğer yandan bağırsaklarınızı temizler. Doğal yollar ile kabızlığı geçirmek için bu çayları kullanmanız oldukça etkili olacaktır.

Uyarı: Kabızlık tehlikeli bir hastalığın da belirtisi olabileceğini önemseyerek, CA değerleri için tahlil yaptırmakta yarar vardır.

Karanfil

Havlıcanın Faydaları

Zencefilin Yararları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder