21 Nisan 2017 Cuma

Kadın Erkek İlişkisinde Sırlar


Uzun Süreli İlişkilerin Sırları

Ya ölüm gibi bir sessizlik ya da korkunç bir kavga hali...Kadın-erkek ilişkilerinde dengeyi tutturmak oldukça meşakkatlidir. Birbirlerini çok seven insanların bile zaman zaman fikir ayrılığına düşmelerinden ya da birbirlerine zaman zaman katlanamadıkları aşikardır.Düşmanca değil dostça davranın


Tartışılan konuyu kendi üstünüze alınmayın. Onun hoşlanmadığınız davranışlarından konuşuyor olsanız bile genel bir konuda konuşuyormuş gibi tavır takının. Ses tonunuzun, bakışlarınızın ve jestlerinizin düşmanca olmamasına dikkat edin. Yaklaşımınız daima objektif olmasında fayda var.

Özeliniz siz de kalsın


Özel konuları arkadaşlarınızın yanında konuşmak, üstelik de onları hakem yerine koymak gibi bir tavrı asla sergilemeyin. Ancak ortada konuşulan genel bir konu varsa herkes bu sohbete katılıyorsa siz de fikrinizi beyan edin.

Derin bir nefes alın ve 10 saniye düşünün


Tartışma sırasında herhangi bir sözüne ya da hareketine sinirlenmeniz olağandır fakat ona sakın hemen cevap vermeyin. Çünkü kendinizi hiç söylemek istemediğiniz şeyleri söylerken bulursunuz. Derin bir nefes alın ve 10 saniye düşünün, gerçekten vermek istediğiniz cevabı kafanızda toplayın ve biraz bekleyin , ondan sonra konuşun.

Oto-kontrol mekanizması geliştirin


Nerede durmanız gerektiğini öğrenin. Tartışmaktan kaçmak elbette doğru bir tavır değildir. Ama bazı durumlar vardır ki sıcağı sıcağına tartışmak yerine zaman geçmesini beklemek ya da tartışmayı kesmek en doğru tavır olacaktır. Onun üzerine gitmeyin ve onunda sizin üstünüze gelmesine izin vermeyin.


Genel konuları paylaşın


Her zaman genel konularda konuşmak iyidir; çünkü bu hem kısırdöngüye girmekten ve karşılıklı suçlamalardan sizi koruyacaktır, hem de bilgileri paylaşmanızı ve ilgi duydugunuz alanlarda birbirinizi geliştirmenizi sağlayacaktır.

Rahat ve açık olun


Alaycı tavırlar, küçümseyen bakışlar ve iğneli sözler daima olumsuz etki yaratır ve herşeyi berbat etmekten başka bir yol belirmez. Tartışma boyunca ciddi, iletişime açık ve anlayışlı olmaya çalışın. Rahatsızlıklarınızı ve görüşlerinizi net bir biçimde ifade edin.


Belki de en önemlisi , tartışma bittiyse gerçekten bitirin. İşi uzatmayın ve hiçbir fikir mücadelesinin sonunda gerginliğe sebebiyet vermeyin , önleyici olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder