20 Nisan 2017 Perşembe

Kadınlar İçin Çanta Düzenlemek Artık Kolay!


Kadınların Çantasında Bulunması Gerekenler

Kadınların Çantasında Bulunması Gerekenler


Kadınlar erkeklere nazaran daha çok izlenen ve üzerinde yorum yapılan insanlardır. Yani bir erkek için ay tırnağı kırılmış veya bak dudağı çatlamış böyle de gezilir mi gibi yorumlar yapılmaz. Yapılsa da bunun ne erkek için ne de toplum nezdinde bir karşılığı yoktur.
Bu noktada kadınlar tüm makyaj ve bakım ürünlerini çantalarında taşımak zorundadır.Bu sebepten gittikçe ağırlaşan çantalar için kadınlara bir kaç önerimiz olacak.


Kadınlar Çantalarınızı Boşaltın


Yapmamız gereken içindekileri bir masaya boşaltmak ve içlerinden yalnızca beş tanesini çantaya geri koymak.Yani öyle her detaya takılmak çok gerçekçi ve uygulanabilir bir şey değil. Çantalarımıza en gerekli ve hayat kurtarıcı makyaj malzemelerini koymak hem acil durumumuzu kurtaracaktır hem de ağır çantaları boşaltacaktır.


1. Rimel:


Bu malzemeleri seçerken dikkat ettiğimiz şey  , yıpranma paylarıdır.Yani sabah sürdüğün rimelden gün içinde ne kadarı kalabilir ki? Bu yüzden olmazsa olmazların ilki rimel. Gün içinde yapacağımız küçük bir rötuş gözlerimize hem canlılık katacaktır hem de bizi bir dertten kurtacaktır.

2.Ruj:  


Özellikle kış aylarında kuruyan dudaklarımızı nemlendirmesi için sık sık ruj kallanmamız gerekir. Aplikatörle uygulanan sıvı rujları sizlere önerebiliriz. Hem dudağının nemlilik süresini azatacaktır hem de aplikatörle dudak çevreni rahatça beleyecektir.


3.Pudra:


Pudra cildimizi pürüzsüzleştirme noktasında belki de en önemli yardımcımızdır.Doğru seçilmiş kaliteli bir pudra pürüzsüz görünen bir cildin vazgeçilmezidir! Kış aylarında kuruyan cildinin üzerinde pul pul bir görüntüyü engellemek istiyorsak toz pudra kullanmamalısın. Olabildiğince kompakt, kremsi ya da süngeri ıslattığında fondöten kıvamına gelen pudraları tercih edilmelidir.

4.Nemlendirici:


Kış aylarında pudradan da önce işimize yarayacak olan makyaj altı bazı nemlendiricilerdir. Cilt tipimize uygun nemlendiricimizi bütün kış bizim yardımcımız olacaktır. Üzerine süreceğin pudranın rengini kuvvetlendirmek ve daha pürüzsüz bir görüntü vermek için ten rengindeki nemlendiricileri seçmelisiniz.


5.Allık:


Cildin pul pul olmaması için kremsi allıklar kullanabilirsin. Eğer iki farklı rengin olduğu allıklardan kullanıyorsan diğer rengi de gözlerinin üzerine far olarak uygulayabilirsin. Parfümerilerde hem ruj, hem allık, hem de far olarak kullanılabilen ürünler satılmaktadır. Bunlar çok amaçlı olması bakımından son derece pratiktir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder