26 Nisan 2017 Çarşamba

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu çoğu kişiyi rahatsız eder ve bu durum genellikle doğuştan gelen bir durmudur. Estetik cerrahinin doğuşundaki amaç insanların mutsuzluklarını gidermektir. Bu işi yapabilmek için uzmanlaşmak ve uzun zaman doktorluk görevini tamamlamak ve tecrübe sahibi olmak gerekir.  Aksi takdirde, çirkin olan bir şeyi güzelleşmekten ziyade, güzel olan bir şeyi çirkinleştirme olasılığı da var.Yani ‘İhtisas aldım ben bu ameliyatların hepsini yaparım’ demek doğru değildir. Estetik ameliyat olmak isteyen kişiyi muhakkak tarafsız ve bilimsel bir şekilde değerlendirilmelidir. Bu yapılmadığı zaman, hem kişi hem ailesi hem de bunu yapan doktor zarar görür. Örneğin 17 yaşında bir kız çocuğu veya 18 yaşında bir erkek çocuğu burnundan memnun değil ve ameliyatla düzeltmek istiyorsa  güvenilir bir doktor tarafından ameliyat edilmelidir.Kepçe Kulak Nasıl Düzeltilir


Herhangi bir bölgesinde estetik kaygısı olan kişilerin bu durum psikolojilerine de yansımaktadır. Bunu, o problemi yaşamayan insan anlayamaz. Kişiye güzellik katmak yerine problemi ortadan kaldırma durumu daha doğru bir tabirdir. Kişinin mutluluğu için estetik ameliyatlar yapılır.

Estetik problemler yaşayan insanların bir çoğu evden dışarı çıkmama durumları bile olmaktadır. Bundan kaynaklı eğer ailede bir estetik sorun yaşayan kişi varsa aile tarafından önemsenmelidir.
Anne baba pek önemsemiyor. Ama çocuk denize gidemiyor, kız arkadaş edinemiyor, arkadaşlarının yanında soyunamıyor, takım sporu yapamıyor ve bunalım içine giriyor. Bu kişinin ailesini de aydınlatarak yardım etmek gerekmektedir.

Yani bazılarında yaptıramamak saplantı oluyorsa, bazılarında da yaptırmak saplantı haline dönüşüyor. Bu konuda doktorlar insanlara yardımcı olabilmek için senelerce okumaktadırlar.Ve uygun gördükleri hastayı sadece ameliyata alırlar. Gelen her hastayı ameliyat için uygun olmamakta baş durumlar da söz konusu olmaktadır.

Tüm tetkiklerin yapılmasının ardından uygun görülürse hasta ameliyata alınmakta ve estetik düzeltme gereken yerle düzeltilmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder