20 Nisan 2017 Perşembe

Kilo Vermek için Egzersizler


Kilo vermek için egzersiz şart mıdır ?  diyebilirsiniz. Fakat eğer sağlıklı bir kilo kaybı yaşamak ve vücudunuz için kilo verirken sarkmaların yaşanmasını engellemek isterseniz egzersiz muhakkak yapılmalıdır.Bizler sizlere kafa karıştıran egzersizler sunmayacağız. Kısa ve yapılabilir egzersiz rutinleri aktaracağız. Yazımızı okuyarak bunları elde edebilirsiniz. 

Kilo Vermek

Kilo Vermek için Egzersizler
Kilo vermek günümüzde karşılaşılan en büyük ve en fazla yaşanan sorunlardan bir tanesi. Günümüz toplumsal yapısından kaynaklı oluşan obezite sorununa herhangi bir kesin çözüm önermek güç. Ancak sağlıklı beslenmeye çalışmak ve günlük rutin egzersizlerle bu sorun aşılabilir.Yani yağ aldırma yöntemiyle de zayıflayabilirsiniz fakat bu tercih de edilen bir şey değildir , önerilen bir yöntemde değildir.Bu noktada bıçak altına yatmaktansa hayatınızı düzene sokmanız sorunuz zaten sağlıklı ve doğal yollarla kilo verme çerçevesinde çözecektir.

Kilo Vermek İçin Egzersiz

Spor yaparak daha hızlı kilo vermek gibi bir amaç mı güdüyorsunuz ? Pek çok kişi spora başlarken formunu korumak ya da daha iyi bir forma sahip olmak ister. Ancak çoğumuz amacımıza uygun egzersiz türünü yapmak yerine bilinçsiz bir şekilde egzersiz programlarını uygulamaktayız ve tabiri yerindeyse boşa kürek çekmekteyiz.

Egzersiz Yapılmalı da Nasıl Egzersiz Yapılmalı ?

 • En az 12-15 dakika, ortalama 25 - 35 dakika boyunca egzersiz yapılmalı. 
 • Hedef kalp atış hızında yapılmalı. 
 • Nefes nefese kalmayacak bir tempo uygulanmalı. Konuşmanız gerektiğinde tıkanmadan konuşabilmek bu noktada belirleyici olabilir. 
 • Kalp atış hızınız tüm seans boyunca aynı düzeyde tutulmalı. Tempoyu sürekli arttırıp, olabilecek en üst düzeye çıkarttıktan sonra indiren “çan” şeklindeki çalışma doğru bu noktada doğru bir yöntem değildir. Önemli olan tüm egzersiz boyunca aynı tempoyu korumaktır. 
 • Kardiyovasküler egzersize başlarken ve bitirirken, ısınma ve soğumaya dikkat edin. Eğer ısınmadan başlarsanız kalbiniz zorlanabilir. Soğumadan yapılan ani bir bitiş vücutta hızla kan pompalanmasına neden olur. Mutlaka tempoyu düşürüp yavaşlayarak bitirin, ve sonra esneme hareketleri yapın. 

Kardiyovasküler egzersizin diğer yararları

 • Kalp ve dolaşım sistemi sağlığını olumlu yönde etkiler. 
 • Genelde alt vücut kaslarını çalıştırır. 
 • Genel kondüsyonu arttırır. 
 • Uyku düzeninin oturmasında yardımcıdır. 
 • Tansiyonu düzenler. 
 • Depresyon ve psikolojik rahatsızlıklara karşı yardımcıdır. 


Egzersiz ve diyet yavaş yavaş ve istikrarlı yapılması ile sağlıklı bir kilo vermenin kesin çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır.Bizler aşağıda sizlere yardımcı olabilecek diğer yazılarımızıda sunuyoruz. Sağlıklı günler dileriz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder