28 Nisan 2017 Cuma

Kimyasal Peeling


Kimyasal Peeling
Kimyasal peeling hakkında daha önceki yazılarda ayrıntılı bilgi verilmiştir. Kimyasal peeling insanlar tarafındna yeni kullanılmaya başlanan ve yararları-zararları merak edilen bir uygulamadır. Cilt yenilenmesi sağlayan kimysal peeling için size yardımcı olması açısından başa sitelerden alınan yazılarıda sizlerle paylaşarak daha tarafsız ve adil olmak isteriz. Aşağıda kadininyeri.org sitesinde kimysal peeling ile ilgili alınmış bir alıntı bulunmaktadır. İyi okumalar dileriz.

Kimyasal Peeling NedirKış aylarında güzelliğine düşkün kadınların en sık yaptırdıkları uygulama hiç şüphesiz ki kimyasal peeling dir. İşte bende bu yazıda size kimyasal peeling nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, kimyasal peeling fiyatları evde kimyasal peeling yapımı hakkında ana hatlarıyla bilgi vrmeye çalışacağım.

Kimyasal peeling kimyasal soyma asitleriyle yapılan oldukça ucuz ve etkili bir cilt bakım metodudur. Kimyasal peelingle özellikle, cilt lekeleri, sivilce izleri, gözenekler, doğum izleri, faça izleri, jilet izleri, dikiş izleri, cilt kırışıklıkları giderilmekte hatta dövme bile silinebilmektedir. Kimyasal peeling yapmak için genellikle kimyasal peeling asitleri kullanılmaktadır. Bunlar AHA (alfa hidroksi asitler) glikolik asit, laktik asit, mandelik asit ve BHA (bete hidroksi asitler) salisilik asit ve TCA (trikloroasetik asit) kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling Uygulaması

Kimyasal peeling asit türü ve solüsyon oranı belirlendikten sonra, temiz cilde asit sürülerek kimyasal peeling işlemi uygulanır. Daha sonra 3-5 dakika kadar beklenir ve asit ciltten su ile yıkama veya sonlandırma suyu yardımıyla uzaklaştırılır. Kimyasal peeling uygulaması asitin derecesine göre haftalık veya aylık olarak tekrarlanır. Özel güzellik merkezlerinde yapılabildiği gibi evde de yapılabilen bir uygulamadır kimyasal peeling.

Kimyasal Peeling FaydalarıKimyasal peeling başta sivilce izleri, cilt lekeleri, gözenekler, cilt çukurları, yara izi, doğum izi, dikiş izi ve ameliyat izi gibi durumlarda oldukça faydalı bir uygulamadır. Kimyasal peeling cildi soyarak yenilenmesine yardımcı olur. Cildinize düzenli olarak 6 seans kadar uygulanan kimyasal peeling sayesinde yepyeni bir cilde kavuşup cildinizdeki kusurlardan ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Kimyasal Peeling ZararlarıKimyasal peeling uygulaması sırasında bir zarar oluşması çok olası değildir. Eğer cildiniz asite karşı alerjik değilse cildinize zarar vermez. Belirli bir zaman sonucunda asit yıkanarak sponlandırıldığı zaman cildinizde kalmaz ve cildinize zarar vermez. Kimyasal peeling üst deriyi yakarak cildinizi temizler. Kimyasal peeling uygulamasından sonra cildiniz soyulduğu için cildinizin bakımını iyi yapmalısınız. Yani kimyasal peeling cildinize zarar vermez, kimyaal peelingden sonra cildinizi direkt güneş ışığından aşırı sıcak ve soğuktan korumalısınız.

Kimyasal Peeling Fiyatları


Kimyasal peeling fiyatı uygulanan asidin cinsine ve uygulama alanına göre belirlenir. Özel güzellik merkezlerinde bu ücretler seansı 50 liradan başlayıp 500 liralara kadar değişebliyor. Yani hangi asit uygulanacak ve ne kadar bir alana uygulanacağı fiyatı belirleyen ana etmen. Genellikle yüzünüze ugulanacak kimyasal peeling eğer glikolik asit laktik asit gibi maddelerle yapılacaksa 75 lirayla 200 lira arasında merkezine göre değişen biçimde fiyatlanıyor. Eğer TCA uygulanacaksa 100 lirayla 250 lira arasınnda değişen fiyatlarla kimyasal peeling uygulanıyor. Eğer kimyasal peelingi evde yapacaksanız glikolik asiti doa kimyadan 7,5 liradan başlayan fiyatlarla alabilirsiniz tca ise %15 tca 20 lira ve oran arttıkça fiyatları artıyor. Eğer evde kimyasal peeling yapacaksanız doa kimya sitesiyle iletişime geçip uygun oranı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Evde Kimyasal PeelingBüyük bir alana kimysal peeling yapacaksanız örneğin bacaklarınıza vb. veya inatçı ve çok seans gereken cilt problemleriniz var ve 10 seansa 1500 lira vermek istemiyorsanız doa kimyadan asitlari alarak evde kimyasal peeling yapabilirsiniz. Kimyasal peeling ve asit kelimeleri sizi korkutabilir ama çok korkulacak bir durum yok. Asiti dikkatli kullanır ve kimyasal peeling yaptıktan 3 dakika sonra cildinizi yıkayarak asiti sonlandırır ardına yapmanız gereken bakımları yaparsanız bir problemle karşılaşmazsınız. Zaten bakım kısmını güzellik merkezinde de yaptırsanız yapmak zorundasınız yani kimyasal peeling ister kendiniz evde yaptırın isterseniz doktora yaptırın kimyasal peeling sonrası bakım yapmalısınız. Eğer evde kimyasal peeling yapacaksanız, cilt probleminize göre asit cinsini ve oranını konuşmalı ve sonrası bakımlar için gerekli önerileri dinlemelisiniz.

Eğer merak ettiğiniz konular varsa yorumlardan soru sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Kaynak: http://www.kadininyeri.org/2014/12/kimyasal-peeling.html


Bu konuyla ile ilgili daha ayrıntı bilgiler için geçmiş blog yazılarına bakabilir verilen linklere tıklayarak site içerisinde ve başka sitelerden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder