1 Nisan 2017 Cumartesi

Lazer Epilasyon Zamanı

Pürüzsüz bacaklara artık sahip olmanızı gelişen teknoloji ile beraber çok kolay bir hale gelmiştir. Güvenilir bir lazer epilasyon merkezine gidip size uygun seansların belirlenmesini sağlayıp, parlak bacaklarınıza seanslar sonrası kavuşabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız bilgi ve deneyim gerektirdiğini unutmayın. Bunun için aşağıdaki bilgiler sizin için bir ön hazırlık olacaktır.


Lazer Epilasyonu  Hakkında Sorular


1- Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesidir. Milisaniyeler içerisinde cilde uygulanan lazer ışığı, cilt dokusuna zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere nüfuz eder ve kıl kökünü floküllerinden yakar.Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Bu işlemler istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

2- Gerekli olan seans sayısı nedir?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde lazer epilasyonu bu noktalara uygulanır. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç seanstan sonra elde edilmektedir. Diğer yandan kılların durumuna ve epilasyon yaptıracağınız bölgeye göre seans sayısı değişmektedir. Ortalama olarak 5–8 seans, kalıcı çözüm için yeterli olmaktadır.

3- Seansların zaman aralığı, ortalama süresi nedir

Uygulama bölgesine göre süreler değişmektedir. Ortalama olarak bıyık ve çene bölgesi 4–5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar 45 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. Seans araları 6–8 haftadır.

4- Lazer epilasyon yapılabilen bölgeler nereleridir?

Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyonu uygulaması yapılabilmektedir. Eğer cildinizde herhangi bir hasar yoksa epilasyon yapılması için herhangi bir sakınca yoktur.

5- Bir seansta geniş alanlara uygulayabilme durumu var mıdır?

Elektrolizden farklı olarak her atışta birçok kıl kökü tahrip edilmektedir ve bu sayede de uygulama süresi çok kısalmaktadır. İlaveten, cihazlarımızda bulunan scanner (tarayıcı) aparatı sayesinde büyük bölgelere çok kısa sürede uygulama yapılabilmektedir.

6- Epilasyon yapılabilen ciltler 

Lazer epilasyon uygulaması için en ideal aday açık cilt rengi üzerinde tüyleri koyu renk olanlardır. Ancak Koz-Med Lazer Merkezlerin’in İstanbul, Mersin ve Adana’da bulunan kliniklerinde kullanılan son teknoloji ürünü Alexandrite tipi cihazlar ile çok koyu cilt rengine sahip olanlarda ve açık tüylü insanlarda da işe yaramaktadır.

7- Lazer epilasyonunun hassas cildi etkisi

Lazer ışığı, cilde bir zarar vermeden geçerek sadece kıl kökünü tahrip etmektedir.

8- Lazer epilasyonda ğrı yok, kanserojen değil

Lazerin ürettiği enerji bir dalga boyu ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, ciltte herhangi bir reaksiyona sebep vermez. Örneğin röntgen ışınları vücutta artık bırakmaktadır ve belirli bir zaman içerisinde çok alınırsa risk doğurabilmektedir. Ancak lazer ışığının vücutta bıraktığı herhangi bir artık yoktur ve dolayısıyla güvenlidir, ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

9- Anne adaylarına lazer epilasyon uygulaması

Gebelik süresince hormon dengesi değişmektedir ve bu sebeple provoke olan kıl köklerinin etkilenmesi zorlaşmaktadır. Ayrıca, bu konuda da henüz klinik çalışmalar mevcut değildir.

10- Lazer epilasyon uygulamanın yan etkileri

Lazer epilasyon uygulaması güvenilir bir epilasyon yöntemidir ayrıca kalıcıdır. Fakat bazı ekstrem durumlarda kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Uygulama sonrasında cilt üzerinde, birkaç saat içerisinde geçmek üzere hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi oluşabilir. Ancak bu durum geçicidir. Lazer epilasyon sonrası kalıcı iz ve lekelenme riski deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapıldığında mümkün değildir ve bundan kaynaklı  güvenilir yerlerde yaptırılmaya dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon uygulamasının kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama esnasında kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Ancak uygulama bölgesinde oluşabilecek bu durum çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.

11- Ağrılı bir işlem değildir


Gelişmiş teknoloji ile uygulanan lazer epilasyonun hiç bir ağrı yapıcı etkisi yoktur.

12- Tüylerin dökülme süresi

Uygulama sonrası kıllar, 3–10 gün içerisinde çıkacaktır. Ancak bu kılların çoğunun kökleri tahrip olmuştur ve bir daha çıkmayacaklardır.Bunlar kendiliğinden düşebileceği gibi, el yardımıyla da çekilebilirler.

13- Tüyler alınmamalı

Uygulama bölgesinde, 4 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda ve kıl dökücü krem gibi köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır. Ayrıca aynı şekilde güneş ışığından ve bronzlaşmadan da kaçınılmalıdır.

14- Tüylerin tekrar çıkma olasılığı

Kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu durum, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder