1 Nisan 2017 Cumartesi

Lazer ile Cilt Tedavisi ve Epilasyon


Lazer sistemi nedir?Lazer, uyarılmış radyasyonun yoğunlaşmasıyla güçlendirilmiş bir ışık demetidir. Enerjisi ve verim aralığı ayarlanabilen bu ışık demeti, hedef dokuyu tedavi etmeye yönelik olarak kullanılır. Ve ciltteki hasarları onarımını yapar.Lazer Tedavisi


Yeni lazer sistemleri varislerden kılcal damar sorunlarına, cilt yenilemeden akne ve tüylenmeye kadar cilt sorunlarının tedavisinde mucizeler yaratıyor. Ayrıca tedavilerin hiç bir sakıncası da bulunmuyor.
Teknolojideki gelişmelere paralel olarak hayatımıza giren lazer sistemi, ciltte var olan hastalıkların tedavisinin yanı sıra, estetik ve güzellik amacıyla da yaygın olarak kullanılıyor. Lazer, hastalara daha kısa sürede ve daha etkin tedavi seçenekleri sunması dolayısıyla günümüzde artık en çok tercih edilen yöntem haline geldi. Lazer tedavisi; varislerden kılcal damar problemlerine, akne tedavisinden epilasyona kadar dermatolojideki kullanım alanları oldukça geniştir.

Kıl Kökünü Öldürüyor


Epilasyon, kılın büyüdüğü bölgelerdeki kıl follikülüne yöneltilen lazer ışığı enerjisi ile yapılıyor. Büyüme evresindeki kıl follikülü lazer enerjisini emdiği için, oluşan ısı follikülü yok ediyor. Lazerle tedavi süresi uygulanan bölgeye göre değişiyor. Koltuk altı ve bikini bölgesinde 5 dakika sürerken, bacaklarda 60 dakikaya uzayabiliyor. Kalıcı sonuçlar için 6 seans - 8 seans arası bir uygulama yapılıyor.

Lazer Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
-Yaz ya da kış, epilasyon öncesinde ve sonrası mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır. Bronzlaşan tene lazer uygulaması yapılmaz.

-Epilasyondan 15 gün öncesi ve sonrası solaryuma girmeyin. Korunmasız bir şekilde güneşte kalmayın. Cildi tahriş edecek uygulamalardan uzak durun.

-İşlem öncesi cilt üzerindeki makyaj ve deodorant mutlaka temizlenmelidir.

-Kıllar işlem öncesi kökünden alınacak işlemlere tabi tutlmamalıdır. Tıraş, ağda, tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Bir sonraki seanstan iki gün önce tedavi alanı tıraşlanabilir. Üçüncü tedavi seansından sonra tedavinin etkinliğini değerlendirmek amacıyla kıllar tıraş edilmemelidir.

-Tedavi sonrasında doktor tarafından önerilen ilaç ve kozmetik ürünleri talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır. Ayrıca cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir.

-İşlem sonrasında uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve yanma gelişebilir. Bu durum kısa sürede geçecektir.

Damar Tedavisinde Lazer Uygulaması


Farklı damar sorunlarının tedavisi ise, lazerle çok kısa sürede yapılabiliyor. Herhangi bir yan etki olmadan cildinizin estetik görünüme de kavuşması sağlanıyor. İşlem sırasında sorunlu damarlara yöneltilen lazer enerjisi damar tarafından emildikçe kanın ısınmasına ve dolayısıyla damar ölümüne neden oluyor. Böylece dokuda iyileşme süreci başlıyor. Çevre doku bu enerjiyi algılamadığı için herhangi bir zarar görmüyor. İnce kılcal damar varisleri, yanak ve burun kenarındaki kılcal damar genişlemeleri, örümcek damar benleri, gövdedeki damarsal benler kolaylıkla tedavi edilebiliyor.

Lazer İle Cilt Yenilemesi


Lazerle cilt yenilemede, lazer ışınları ile ciltteki kolajen ve elastin dokular uyarılıyor ve cilt yenilenmesi sağlanıyor. Böylece, daha sıkı, düzgün ve pürüzsüz bir cilt elde edilmiş oluyor. 4-6 hafta ara ile 3-6 seans uygulanan işlemin 6 ayda bir tekrarlanması tavsiye ediliyor. Lazerle yapılan akne tedavisinde, uygulanan bölgedeki ısı 1-3 gün içinde akneleri solduruyor. Yaklaşık 15-20 dakika süren işlem, sivilcelerin yoğunluğuna bağlı olarak 1 ay aralıklarla ortalama 4-5 seans devam ediyor. Ve cilt yüzeyinde karşılaşılacak problemler engellenmiş oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder