26 Nisan 2017 Çarşamba

Lazer ile Dövme Silme


Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme silme işlemleri; klinik uygulamalar ve Peeling uygulamaları olarak iki ana başlıkta ayrılmaktadır. Dövmenin cilt derinliğine ne kadar işlediği, dövmenin yapıldığı boya cinsi ve cilt yapısının özelliklerine bağlı olarak dövme sildirme işlemlerinin süresi ve tarzı belirlenir.Lazer Dövme SilmeDövme; aslında bağışıklık sistemimizin hücrelerinin sindiremeyeceği büyüklükteki renk pigmentlerinin yani boyaların, cilt altına görünür bir şekilde işlenmesi ile yapılmaktadır. Lazer ile dövme silerken yapılan uygulama bu renk pigmentlerini, derinin diğer yapılarından ayırarak, boyayı deriden atmaktır.

Dövme silme işleminde lazerin türü önemlidir ve tek bir işlem ile dövme silinemez. Bir kaç seans tekrarlandıktan sonra kesin sonuçlar elde edilse de, yaklaşık olarak 6 ile 10 seans arasında bir uygulama yapılıyor.

Dövme silme seansları dövmenin büyüklüğüne göre yaklaşık 15 dakika ile en fazla 60 dakika sürebilir. Her bir seans arasında 4 ile 6 hafta beklemek gerekir. Kişi uygulama yapılırken koluna sürülen uyuşturucu maddeler yüzünden acı duymaması sağlanıyor. Lazer işlemi ile deri altının yakılması sağlandığı için sonradan -deri kendini yenileyene kadar- acı duyulabilir. Lazerle dövme sildirme uygulamalarından sonra güneş ışığına maruz kalmamanız gerekiyor.

Siyah veya koyu renkli dövmelerin çıkarılması, sarı, yeşil ve mavi renkler gibi daha açık renkli dövmelerin çıkarılmasından lazerle dövme silme uygulamalarında dövmenin silinmesi çok daha kolaydır. Çünkü renklerin tonu açıldıkça lazerin etki derecesi düşüyor ve deri yüzeyine daha yakın dövmeler daha kolay silinirken, derin dövmelerde silinme zorlaşıyor. Dövme silen lazerlerde ışığının etkisi derin bölgelerde daha azalıyor.

Dövme silme seans sayısı, ve uygulama süresi, yapılan dövmede kullanılan renge, dövmenin nereye yapıldığına, teninizin rengine ve dövmenin profesyonelce yapılmış olup olmadığına bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak lazerle dövme sildirmede ortalama 6 seansı gözden çıkarmanız gerekmektedir, ilk seanslarda oldukça hızlı ilerlemektedir. Dövmenin silikleşmesi ile beraber seanslar daha da zorlaşmaktadır. Hatta dövmenin tamamen silinmesi bazen mümkün olmamaktadır.

Dövme Silmek İçin Kullanılan Lazer Çeşitleri1064 nm - 532 nm arasında değişen Q-SWITCHED lazerler kullanılır. Işık boyu değişimi daha çok dövmenin rengine göre belirlenir. Dövmede renkli boyalar kullanılırsa daha yüksek dalga boyları gerekmektedir. Dövme sildirme için son dönemlerde picosure lazer teknolojisi ile yapılmaktadır.

Lazer Dövmeyi Kesin SilermiLazerle dövmelerinizin kesin olarak silineceğini iddia edilmez. İnternette bir çok lazerle dövme silme videosu izlersiniz, ancak bu videolarda son işlem ve silinmiş dövmeler genelde gösterilmez. Çünkü uygulamaların çoğunda silikleşen dövme bir noktadan sonra silinmez. Böylece gölgeli bir görünüm oluşmaktadır.

Lazerle Dövme Sildirme ZararlarıLazerle dövme sildirme noktasında insanlar en çok kullanılan ışınların kanser yapıcı etkisinden korkarlar. Bu kısmen doğru kısmen yanlıştır. Yani evet her ışın cilde zararlıdır ama lazerle dövme sildirme işlemi sizi kanser yapmaz. Ancak lazer ışınları bazı durumlarda cildinizde yanıklar oluşturabilir. Ayrıca dövme sildirme işlemlerinden sonra cildinizde izler kalabilir ve en büyük sorun şu ki dövme tamamen silinmeyebilir.

Lazerle Dövme Sildirme FiyatlarıLazerle dövme silme fiyatı olarak genelde 100 lira ile 300 lira arası seans ücreti istenmektedir. Bu fiyatlar lazer işlemi uygulayan kliniklerin kalitesine göre değişmektedir.Seansların aynı klinikte yaptırılması taahhüt fiyatlarda indirime neden olur. Bu yüzden iyi bir anlaşmayla lazerle dövmenizi daha ucuza sildirebilirsiniz. Dövme sildirmek için genelde İstanbul, İzmir, İzmit, Bursa, Ankara, Eskişehir, Antalya, Adana, Mersin, Diyarbakır gibi illerde uygulamalar yapılır ve illere göre de fiyatlar değişebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder