1 Nisan 2017 Cumartesi

Migren ve Tedavisi

Migren hastalığı kronik bir baş ağrısıdır. Bu hormonal sebeplerdendir veya baş ağrılarına dikkat edilmemesiyle gelişir.

Migren ağrılarına tedavi yollarını bulabilmek bazen çok hayati olabilir. Migren ağrılarının sebebi bilinmemekle beraber stresin bunu tetiklediğini biliyoruz. Ayrıca teknolojik ürünler -telefon, bilgisayar, televizyon- ile fazla temas da migren ağrısını çoğaltan durumlardır.

Migren ağrılarının tedavileri için bir kaç basit yol vardır. Mesela bir iki tane aspirin almak migren için çözüm olabilir. ancak uzun süreli bir çözüm olmayacaktır.

Migren Nasıl Geçer?


Bazı ilaçların da migren tedavisinde başarılı olduğu iddia edilmektedir. Ancak böyle bir migren ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmak en iyisi olacaktır. Genellikle eğer ki şiddetli bir baş ağrısı ve aynı zamanda da baş dönmesi hissediyorsanız bu migrenin habercisi olabilir. En uygun tedavi için iyi bir teşhis çok önemlidir. Ağrılarınız şiddetlenmeden hemen doktorunuza başvurmalısınız. Böylelikle şiddetli migren ağrıları çekmemiş olursunuz.

Basit bir baş ağrısının veya gözü zorlayan bir ağrının Aspirin ile tedavi edilebilir olduğunu unutmayın.  Ayrıca, beslenmenize dikkat edin ve kola, kahve vb. gibi yapay tatlandırıcıları veya kafein içeren ürünleri kullanmamalısınız. Ayrıca düzenli uyku uyumanız migren için en iyi yöntemdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder