15 Nisan 2017 Cumartesi

Mısır Püskülü çayıyla kilo Verme


Doğal Yollarla Kilo Vermek


Günümüz beslenme ve günlük rutinimiz insanları kilo problemiyle baş başa bırakmaktadır. En takıntısız insandan tutun , zayıf insanlara deyin herkes kilolarından şikayetçi. Kilo probleminin elbette güzellik algısıyla bir ilgisi vardır fakat sağlık açsından da belirli bir gerçekliği vardır. Bu noktada sürekli sağlıklı , doğal yollarla kilo vermek üzerinearaştırmalar testler yapılıyor. Bu yazımızda size uzmanlarımızın kilo problemine karşı bulduğu doğal ve bitkisel çözümü aktaracağız.Mısın püskülü çayıyla hızlı ve doğal yolla kilo vermiş olacaksınız.

Mısır Püskülüyle Kilo Vermek


Mısır püskülü deyip geçmeyin! Hem binbir derde deva, hem de kurutularak çay yapılıp içildiğinde kilo problemine son veriyor! Mısır püskülünün şifa kaynağı olduğunu belirten uzmanlar, çiçeklenme zamanı temmuzdan ağustosa kadar süren mısır püskülünün, döllenme başlamadan önce kesilip gölgede kurutulduktan sonra çay yapıldığını ifade etti. Mısır püskülünden yapılan çayın bin bir derde deva olduğunu belirten uzmanlar, faydalarını şöyle sıraladı: “Güvenilir bir idrar sökücü gerektiğinde, aynı zamanda etkili ve başka hiçbir zararı olmayan zayıflatma ve bedendeki yağı azaltma ilacı olarak kullanılan mısır püskülü çayını içebilirsiniz. Mısır püskülü tam olarak kurutulmadan uzun süre saklandığında, idrar söktürücü özelliğini yitirir ve dışkılamayı kolaylaştırır. Mısır püskülü çayı, taş yapıcı idrar yolları hastalıklarında, kalp ödeminde ve başka ödemlerde olduğu kadar böbrek iltihabı, mesane nezlesi, romatizma ve gut hastalığında da yardımcı olarak kullanılabilir. Ayrıca çocukların ve yaşlıların yatağa işeme hallerinde ve böbrek sancılarında da yardımcı olur. Tüm bu rahatsızlıklarda, her 2-3 saatte bir yemek kaşığı dolusu çay alınmalıdır.”

Ziraat mühendisleri, son yıllarda mısır üretiminde büyük bir artış olduğunun altını çizerek, “Mısır 2012 den beri  ithal edilmedi. Biz genel olarak mısırın tanesinden faydalanırız, ama pazar oluşursa üretici püskülünden de faydalanma eğilimdedir. Bunun için önce üreticinin bilinçlendirilmesi gerekir. Ancak mısır püskülü döllenme zamanı alınırsa taneye zarar verir. Üretici burada seçim yapmak zorunda kalır. Mısır püskülünün pazarı olmadığı için seçimi taneden yana kullanmak zorunda kalır. Ancak mısır püskülünü üzerinde kuruduktan sonra ya da döllenmeden sonra alırsak üretici mısırdan iki kere para kazanmış olur” dedi.

Mısırın birinci ve ikinci ürün şeklinde olduğunu hatırlatan uzmanlar , şöyle aktarıyor ;

“Mısır püskülü birinci üründe alınırsa daha sağlıklı olur, çünkü ikinci üründe kimyasal maddeler daha çok kullanılıyor. Kimyasallar direkt mısırın püsküllerini etkiliyor. Püsküller kurutulup çay yapıldığı için insan sağlığına faydalı olalım derken zarar verilmesin.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder