15 Nisan 2017 Cumartesi

Mısır Püskülü Çayıyla Kilo Verme


Baştan belirtmek gerekir ki sadece çay içerek kilo vermeniz mümkün değildir. Bitkisel çayları veya kilo verdiren çaylar diyet rejiminize destek amacı ile tüketili ve daha iyi bir sindirim, hızlı metabolizma vb. yararlar ile kilo vermenizde yardımcı olur. Mısır püskülü çayıda bunlarda bir tanesidir. Bizlerde sizlere araştırmalar ile elde ettiğimiz bilgiler sonucu bu çay hakkında bilgiler vereceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Doğal Yollarla Kilo Vermek

Kilo Verme
Günümüz beslenme ve günlük rutinimiz insanları kilo problemiyle baş başa bırakmaktadır. En takıntısız insandan tutun , zayıf insanlara deyin herkes kilolarından şikayetçi. Kilo probleminin elbette güzellik algısıyla bir ilgisi vardır fakat sağlık açsından da belirli bir gerçekliği vardır. Bu noktada sürekli sağlıklı , doğal yollarla kilo vermek üzerine  araştırmalar testler yapılıyor. Bu yazımızda size uzmanlarımızın kilo problemine karşı bulduğu doğal ve bitkisel çözümü aktaracağız.Mısın püskülü çayıyla hızlı ve doğal yolla kilo vermiş olacaksınız.

Mısır Püskülü Çayı Zayıflatır mı ? 

Mısır püskülü, kilo kaybı ve vücut üzerinde yararlı bir etkiye sahip olan en iyi diüretiklerden biri için harika bir maddedir. Mısır, ince ve ipeksi lifler halinde meyveden asılı olan bu bitkinin çiçeklenme zamanında,   güvenilir ve tamamen zararsız şekilde toplanan ve kilo kaybı için güvenli doğal bir çözümdür.


Mısır çok yaygın bir bitkidir ve bu nedenle bu tür bir zayıflama çayına ulaşmak zor değildir. Söylediğimiz gibi, bitkinin tıbbi kısmı, polenleşme öncesi tedavi amaçlı kesilmesi gereken mısır püskülüdür. Kurutma hızlı bir şekilde yapılmalıdır.  Eğer bir çay olarak içerseniz etkili kilo kaybı sağlar yanı sıra, mısır püskülü de çok iyi idrar söktürücü, böylece idrar tutma durumunda yardımcı olur. Mısır püskülü zaten çok uzun bir ilaç ajanı olarak kullanılmaktadır. Bu bitki, bazı hastalıklar için, olumsuz sonuçları olmadan çok etkili olarak bilinir.Mesane, idrar yolu hastalığı, böbrek taşı, böbrek enfeksiyonu, romatizma, obezite nektarının tedavisinde mısır püskülü yapılan çay tavsiye edilir. Dünyadaki en güçlü doğal diüretiklerden biridir. Taze mısır püskülü yağlı ve esansiyel yağlar, reçine, kauçuk, alkaloid, fosforik asit, klorofil ve bir çok manganez ve potasyum içerir.

24 saat boyunca mısır püskülü çayı, istenmeyen sonuçlara neden olmadan, idrar çıkışını birkaç kez artırabilir. Bu nedenle, su birikiminin vücut üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu hastalıklarda özellikle yararlıdır.  Bazen fazla kilolar, vücuttaki su ve tuzun tutulmasının bir sonucudur. Bütün bunlar birlikte vücut ağırlığında artışa yol açar. Bu durumda, mısır püskülü çayı vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olacaktır . Bunun gibi bir şeyleri önlemek ve objektiflemek için mısır ipeği çok faydalıdır. Günde birkaç bardak çay ve sorun çözülebilir.

Mısır Püskülü Çayı Hazırlama ve Kullanım

Bir fincan çok sıcak suda bir tatlı kaşığı mısır püskülü ıslatın ve 10-15 dakika dinlendirin. Gün boyunca, birkaç saat eşit aralıklarla en az 5 bardak çay içilir. Ve endişe yok, mısır püskülü  çayının zararlı bir etkisi yoktur, bu yüzden uzun bir süre, güvenli bir çay olarak kullanılabilir.


Yardımcı olması açısından diyet yaparken yaygın kullanılan yeşil çay hakkında bilgi almak için Yeşil Çayın Yararları başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder