20 Nisan 2017 Perşembe

Ozon Tedavisi İle Zayıflama


Ozon Nedir



Ozon, yaşamımızı sürdürmek için , nefes aldığımızda belli bir miktarına ihtiyaç duyduğumuz ,hayatımızın her anında bize gerekli olan Oksijen molekülünün üç atomlu halidir. Doğada, havada bulunan oksijenden çeşitli doğa olayları sonucu oluşan ozon, tıbbi kullanım için özel cihazlar yardımıyla üretilebilir.
Ozon tabakası ayrıca hava katmanları arasında en üst sırada yerini almaktadır. Yani özel cihazlarla üretimin ötesinde zaten ozon doğada bulunan bir moleküldür.





Ozonun Fizyolojiye Etkileri



 1. Ozon beyaz kan hücrelerinin üretimini kamçılar.Bu hücreler vücudumuzu virüs, bakteri, mantar ve kanserden korumaya yardımcıdır.
 2. Ozon interferon düzeylerinde artış sağlar . İnterferonlar bağışıklık sisteminin değişik aşamalarında son derecede önemli rol oynayan proteinlerdir. Bağışıklık sisteminin onlar olmadan işlev görmesi düşünülemez. Ozon gamma interferonlarının üretimini % 400-900 kat artırabilir. etkinliği konusundaki klinik çalışmalar halen sürmektedir. Öte yandan, dışarıdan verilen interferon dozları insan vücuduna son derecede toksik iken, ozon tarafından oluşturulan interferon kan düzeyleri daima emniyetlidir.
 3. Ozon Tümör Nekroz Faktörünün (TNF) üretimini uyarır.TNF, vücutta büyüyen bir tümör olduğunda salgılanan bir maddedir..
 4. Ozon İL-2 salınımını uyarır. İnterlökin-2 bağışıklık sisteminin temel taşlarından biridir ve T-helper hücreleri tarafından üretilir.
 5. Ozon bakterilerin çoğunu düşük konsantrasyonlarda bile öldürür.Klordan 3.000 kat daha güçlü bakteri öldürme özelliğine sahiptir.
 6. Ozon bütün mantar çeşitlerine karşı etkindir.
 7. Ozon bilinen en iyi virüsiddir (virüs öldürücüsü).Virüs yapılarına doğrudan saldırır. 8- Ozon antineoplastiktir (anti-kanser). Kanser hücresi gibi hızla çoğalan hücrelerin metabolizmasındaki öncelikler ozonun etkileriyle baş etmek üzere programlanmamıştır, dolayısıyla ozon böyle hücrelerin hızla büyümesini baskılar.
 8.  Ozon atardamarların daralmasına yol açan plakları okside eder (yakar-eritir). Hem arterioskleroz hem de ateroskleroz plaklarını parçalar. Bu, ozonun sadece büyük damarlardaki değil, küçük damarlardaki tıkaçları da çözmeye eğilimli olduğunu gösterir ve sonuçta o damarın beslediği organın daha iyi oksijenleneceği anlamına gelir.
 9. Ozon alyuvarların esnekliğini ve şekil değiştirebilme yeteneğini artırır.Ozon etkisi altında alyuvarlarda meydana gelen değişiklikler sonucunda alyuvarlar en ince damarlardan bile hızla ve kolaylıkla, birbirlerine yapışmadan geçebilir, akciğerlerde bolca oksijenlenebilir, en uzaktaki dokulara bile bol oksijen taşıyabilir. Ozon terapiden sonra daima kan oksijen düzeyleri yükselir ve bu yüksek düzey günler hatta haftalar boyunca devam eder.
 10. Ozon sitrik asit siklusunu aktive eder.Ozonun etkileri hücre enerji üretimini artırır.
 11.  Ozon antioksidan enzimleri daha etkin kılar.
 12. Ozon vücutta birikmiş petrokimyasalları yıkar.
 13.  Tıbbi kullanımda ağrı kesici etkisi vardır.
 14.  Bağışıklık sistemini uyarır.
 15. Kan yapımını ve kemik iliği çalışmasını arttırır.
 16.  Kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırır.
 17. Detoks etkisi vardır.
 18. Metabolizmayı hızlandırır.
 19. Tiroid bezinin çalışmasını arttırır.


Ozonterapi Nerelerde Kullanılır



 • Zayıflama
 • Sellülit tedavileri
 • Anti-aging
 • Detoks
 • Vücut direncini arttırma
 • Her türlü Allerjiler
 • Hipotiroidi
 • Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)
 • Yara tedavisi: İyileşmeyen yaralar, yanık, ülserler, bası yaraları vb.
 •  Romatizmal Hastalıklar
 • Otoımmun Hastalıklar: Hashimoto tiroiditi vb.
 • Dolaşım bozuklukları: Burger hastalığı, iskemik arter hastalığı vb.
 • Kemik-Eklem hastalıkları: Gonartroz (Diz kireçlenmesi), tendinit vb.
 •  Koruyucu Genel Sağlık alanında: Stres etkilerini giderme, genel sağlık düzeyini yükseltme, vücut direncini arttırma…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder