20 Nisan 2017 Perşembe

Ozon Tedavisi ile Zayıflama


Farklı bir yöntem olarak karşımıza çıkan ozon tedavisi hakkında sizlere bu yazımıza bilgiler verilecektir.Ozon tedavisi ile zayıflama nasıl gerçekleşir ve ozon tedavisi nedir sorularının cevapları bu yazımıza yer almaktadır. Eğer bu tedavi yöntemi hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ozon Nedir ? 


Ozon Tedavisi ile Zayıflama
Oksijenlenme için vücudun her hücresinin oksijen ihtiyacı vardır; toksinleri parçalayan ve hasarlı hücreleri yok eden, ter ve idrarla atılabilen süreç döngüsü bulunur. Ozonun kimyasal formülü O3'tür. Bu, soluduğumuz havada bulduğumuz oksijeni (O2) oluşturan iki oksijen yerine üç oksijen atomundan oluşur.

Ozon 'aktive edilmiş oksijen' olarak bilinir çünkü sadece bir detoks etkisi değil, aynı zamanda mayalar (örneğin pamukçuk'a neden olan kandida), küfler ve mantarlar (alerjilerden sorumlu) gibi mikroorganizmaları, bakterileri öldürmeyi de mümkün kılar.  Ozon tedavisi aynı zamanda artrit de dahil olmak üzere iltihaplı hastalıklar ve kalp rahatsızlıklarında, inme ve diyabetlerde dolaşımın iyileştirilmesi için kullanılır.

Ozon Tedavisi Nasıl Çalışır?


Oksijen aşağıdaki gibi uygulanabilen ozon üretmek için bir ozon jeneratörü üzerinden geçirilir:

  • Bir saunada ozonlanmış buhar, dolaşımını uyarmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir detoksifikasyon işlemi olarak kullanılır. Başınız sauna kabininin dışında kalır, çünkü ozon ciltte emilir ve nefes almaz.
  • Enjeksiyonlar  kaslara, damarlara veya deri altına verilebilir.
  • Otohemoterapi de  hastanın kanının 100-150 ml'sini steril bir kaba alıp, ozonla karıştırmayı ve daha sonra hastanın kan dolaşımına geri döndürmek için intravenöz bir damla kullanmayı içerir.
  • Lokal tedavi de plastik bir torbadaki ozon, enfeksiyonları tedavi etmek için rektuma, vajinaya veya mesaneye aktarılır. Yanıklar, ozon içeren bir plastik başlık ile bölgeyi kaplayarak tedavi edilir.
  • Ozonlanmış zeytinyağı  kuru ciltler, kırışıklıklar, güneş yanığı, kesikler ve çürükler için kullanılır.

Hiperbarik Tedavi

Hiperbarik oksijen tedavisi yüzyıllar boyunca olmuştur. Basınçlı bir kapta oksijen verilmesini içerir. Bu terapi rutin olarak "kıvrımlar" (derinliklerine yüzeye gelmenin yol açtığı dekompresyon hastalığı) ile derin deniz dalgıçları için kullanılır. Karbon monoksit zehirlenmesinden (solunan egzoz dumanından) yanıklara, deri greftlerine ve yaralara (diyabetik ayak ülserleri gibi) kadar değişen koşullar için yararlı etkileri olduğu bulunmuştur. İyileşme güçlenir, çünkü oksijen etkilenen bölgeye hızlı ve yüksek konsantrasyonlarda ulaşır. Bu işlem, atmosfer basıncının arttığı kapalı bir odaya girmeyi içerir. Hasta, bir maske ile yüzde 100 oksijen solur ve odacık havasını, belirli aralıklarla soluduğu söylenir. Tedavilerin sayısı ve süresi tedavi edilen duruma bağlıdır. Son derece başarılı olan ozon, etkili bir şekilde kollajen yağını değiştirerek, dokular sağlam kalmak, görünüşünüzü iyileştirmek ve hacmi azaltmak için etkilidir. Ozon ayrıca kadınlarda ve erkeklerde selülitle savaşmak için de kullanılmaktadır.

Ozon Tedavisi ile Kilo Verme

Tıbbi ozonun yağ metabolizmasını aktive ettiği ve anti-inflamatuar, bakterisidal ve analjezik özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. Ayrıca, glikolizi arttırır, ürik asitleri azaltır ve mikro sirkülasyonu aktive eder. Ozonun bir indirgeme veya anti-selülit tedavisi olarak uygulanmasının, cildi yeniden canlandırmaya ve cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan bir kilo kaybı tedavisi olarak uygulandığı durumlarda büyük önem veren doku ve hücreleri canlandırdığını ve oluşturduğunu belirtmek de önemlidir.

Ozon tedavisi, medikal uzmanların doğru kullandığı ikincil etkilerden yoksun bir tedavidir. Tedavi edilecek olan adipoz bölgelerinde subkutan enjeksiyonlar ile uygulanır. Enjeksiyonlar, birçok deliğin uygulanması gerekmeksizin, gazın dokularda genleşmesidir.

Genelde ihtiyaç duyulan oturum sayısı 10 ile 20 arasındadır (haftada 1 seans). Kilo vermek için ozonun uygulanması (miktar ve form) kilo, lokalize yağ ve bazen kişinin sahip olabileceği selülit hesaba katılarak her bir vakaya bağlı olacaktır. Ozonu doğru bir şekilde dağıtmak için tedaviden sonra bir masaj yaptırmanız tavsiye edilir.  Ozon terapisinin vücut hacmini azaltmaya yardımcı olduğunu vurgulamak önemlidir, ancak düzenli egzersiz rutininin, dengeli yemeklerin ve bol su içmenin önemini unutmayınız.


Yukarıda sizlere aktarılan ozon ile zayıflama tedavisi muhakkak diyet yapmada zorlanan kişilerin merak ettiği bir konudur.Bu açıdan Aç Kalmadan Zayıflamak başlıklı yazımız sizlere yardımcı olabilir. Sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder