1 Nisan 2017 Cumartesi

Prostat Büyümesi


Prostat Büyümesi Tedavisi


Prostat büyümesi düzenli doktor kontrollerinde farkedilebleceği gibi kendiniz de bu sorunu farkedebilirsiniz. Boşaltım sisteminizde veya cinsel yaşantınızda herhangi bir sorun prostatla ilgili olabilir. Bu noktada prostat büyümesine karşı doğal ve bitkisel yöntemler mevcut.

Prostat Büyümesine Karşı Bitkisel Kürler


İyi huylu prostat büyümesine ve prostatite karşı (şikâyetiniz 1-2 yıldan beri devam ediyor ise) kaynamakta olan bir litre suyun içine 200-250 gram brokoliyi atın. Kısık ateşte en fazla 4-5 dakika haşlayın. Ilıdıktan sonra süzerek ayırın.

Elde edilen suyun üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karnına tüketin.

Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyini yalnızca su içebilirsiniz.

Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz.

Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmibir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç).

Prostat Hastalığı


Uygulama tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlarsa bu defa on beş günlük brokoli kürü uygulamanız tavsiye olunur. Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında saklayabilirsiniz.

İyi huylu prostat büyümeniz 2 yıldan fazladır devam ediyor olabilir. O zaman yapmanız gereken yukarıda anlattığımız uygulamayı 45 gün aralıksız uygulamanız.

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder