6 Nisan 2017 Perşembe

Prostat hastalığı için bitkisel çözümler


Prostat Bezi 

Prostat bezi erkek üreme merkezinde , idrar çıkış yollarını saran ve koruyan ceviz büyüklüğünde bir bezdir.Zaman geçtikçe erkeklerde bulunan bu bez büyümeye başlar ve iyi huylu prostat büyümesi olarak adlandırılan hastalığa sebep olur. Ayrıca prostat kanseri hastalığı da çok tehlikelidir ve bu hastalık genetik, kalıtımsal sebeplerden olabileceği gibi başka bir çok faktörden de oluşabilir. Prostat erkekler için hayati önem taşıyan bir organdır ve sağlığına mutlaka dikkat edilmesi gerekir.


Prostat Bitkisel Tedavi


Prostat ile yaşayacağınız sıkıntıları antibiyotik tedavileri ve ameliyat ile çözebileceğiniz gibi bitkisel yöntemler ile de - doktorunuz onayladığı sürece- çözebilirsiniz. Aşağıda prostat sağlığına iyi gelecek bitkisel çözümler mevcuttur.

* 10 gr hazenbel, 10 gr kereviz yaprağı ya da tohumu ayrı ayrı birer litre su ile 10 dakika kaynatılır. 30 dakika demlendirilerek, sabah akşam tok karnına birer su bardağı ayrı ayrı içilir. Bu terkiplerin içilmesine Bir ay süre iledevam edilmelidir.

* 250 gr brokoli bir litre su ile 4 dakika kaynatılır. Günde bir kaç bardak içilir.

* 8 litre kaynar suyun içine 500 gr sarı kantaron konularak 40 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Buzdolabında saklanan karışımdan sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat önce birer bardak içilir.

* At kestanesi, tam açılmamış servi kozalağı, mazı yaprağı, ardıç tohumu, ökse yaprağı, ayrık kökü ve maydanoz gibi bitkilerin çayları günde 3-4 bardak içilmesi prostat sağlığı için önemlidir.

* Kenevir, kereviz tohumu ile birlikte kaynatıldıktan sonra balla tatlandırılarak macun yapılıp yemeye devam edilir.

* Isırgan otu prostat büyümesinden kaynaklanan idrar zorluğunu rahatlatır.

* Bir su bardağı kaynar suya, 10 gr funda konulur. 10 dakika bekletildikten sonra günde 2-3 bardak içilir.

* Maydanoz kaynatılarak suyundan günde 3 su bardağı içilir.

* Prostat iltihabı için her gece 1 litre suda 1-2 soğan sabaha kadar bekletilerek, sabahları aç karna içilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder