15 Nisan 2017 Cumartesi

RAMATOİD ARTRİT İÇİN ŞİFALI BİTKİLER


Ramatoid Atrit 


Enginarın vücudumuzdaki toksinleri temizleme gibi bir etkisi vardır. Bu nedenle artriti ve romatizması olan hastalara özellikle enginar tavsiye edilmektedir.Enginar bir antitoksitandır. Sorarsanız enginarın diğer anti toksitanlardan ne farkı var bu rahatsızlıkta neden enginar kullanılıyor , tabi ki böyle bir şart yok fakat enginarın hazırlanması ve uygulanması bu rahatsızlıkla örtüştüğü için tercih ediliyor.
Enginarlı Ramatoid Atrit Tedavisi


Enginar kullanılması:Çiçekleri,yaprakları,tohumu ve kökünden oluşan karışım çay gibi demlenir.Bal ile hazırlanan karışım yemeklerden önce ve yatmadan önce yenmelidir. Yemeği yapılır.

Elma artrit, gut ve romatizma hastalıkları için faydalıdır. Karpuz artrit’in tedavisinde faydalıdır.

Üzüm artrit ve alerji gibi hastalıkların tedavisinde faydalı bulunmuştur.

Karışım-1: 2 kısım ardıç uçucu ayağı 1 kısım badem yağı ile karıştırılır ve artritli bölgeye masaj yaparak sürülür. Direkt sürme, banyo karın ve bel bölgesine masaj yapma şeklinde kullanılır.

Karışım – 2: bir kısım balı 2 kısım ılık su içerisine koyup üzerine bir çay kaşığı toz tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. Bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj yapılırsa ağrı azalır.

Artritli hastalar, bir bardak sıcak su içerisinde iki kaşık bal ve bir çay kaşığı toz tarçını eritip sabah, akşam alabilirler. Bu karışım düzenli alınırsa artritle mücadelede yardımcı olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder