26 Nisan 2017 Çarşamba

Sabah Egzersizi İçin Neler Yapmalı


Sağlıklı EgzersizEğer erken kalkan biri sayılmazsanız ve uyanmakta zorlanıyorsanız, kahvenizi yudumlamadan önce uyanmak ve zinde hissetmek için bu egzersizleri denemenizi şiddetle öneriyoruz.

Sabah Egzersizleri


Sabahları mutlu uyanmanız için bir alarm belirleyin. Her zaman uyanmak için kurduğunuz alarmı belli aralıklarla değiştirin. Sizi motive edecek bir seçim yapın. Saatinizin böyle bir özelliği yoksa beğendiğiniz melodisi olan bir saat edinin.

Yatmadan önce egzersiz kıyafetlerinizi hazır edin. Havaya uygun seçimler olmasına dikkat edin. Her gün aynı zamanda uyanmaya özen gösterin. Egzersiz yapmasanız, sadece gazete okusanız bile saatinizi aksatmayın. En azından vücudunuz aynı saatte uyanmaya alışmış olur.

Yeterince zamanınız yoksa zaman harcamayın. Evden yürümek için çıktığınızda sevdiğiniz yerleri tercih edin. Uyanın, giyinin ve dışarı çıkın.

Egzersizden önce yemek yemeyin. Ne kadar az yerseniz o kadar formda kalıp zayıflayabileceğinizi düşünün. Mideniz doluyken 5 km koşamazsınız. Egzersizden önce midenizi rahatlatacak muz, pirinç patlaklı, çerezli çikolata, tost ya da yoğurt yiyebilirsiniz.

Tek başınıza egzersiz yapmaktan zevk almıyorsanız arkadaşlarınızla egzresize kalkın. Grup oluşturun, program yapın. Farklı, alternatif egzersizler deneyin.

Kendi egzersiz planınızı ve fitness hedeflerinizi oluşturun. Ne kadar ileri gidebileceğinizi kendiniz bilebilirsiniz. Tüm bunları deneyin ve sonuçlarını görün. Hemen şimdi alarmınızı kurmaya ne dersiniz?

Dikkat Edin


Yapılan araştırmalar bir şeyin alışkanlık olabilmesi için 21 gün geçmesi gerektiğini söylüyor. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Uyku düzeni değişikliğinize alışmanız 2 ila 8 hafta zaman alabilir. Bu değişikliğin sizi etkilemesine hazırlanın. Sonrasında daha rahat hissedeceksiniz. Eğer gece egzersizlerini seviyorsanız karanlıkta görünmenizi sağlayan kıyafetleri tercihiniz olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder