22 Nisan 2017 Cumartesi

Saçlar Nasıl Çabuk Uzar?

Saç Nasıl Uzar


Kadınlar için uzun ve kırıkları olmayan saçlar oldukça önemdir. Ayrıca artık erkeklerde saçlarını uzatmaktadırlar ve onlarda saç uzama hızının artışını isterler. Hepimiz güzel görünmek istediğimizde ilk saçlarımızın güzel gözükmesi için işlemler yaparız. Hele dalga dalga uzun saçlardan ve topuzlardan hoşlanıyorsak saçlarımızın bir an önce uzamasını isteriz. Ancak her kadının saçı aynı hızda uzamaz. Bazı kadınların saçı çabuk uzarken, bazılarının ise saçı geç yada yetersiz uzar. Bitkilerin saç uzatma konusunda yararları vardır ve ayrıca saç bakımında bitkilerin kullanılması sağlıklıdır. Aşağıda verilen malzemeleri ile yapacağınız saç uzatma maskeleri saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri 


1) 80 gr. kekiği 1 lt. suda 3-4 dakika kaynattıktan sonra süzün. Saç diplerinizi hazırladığınız kekik ile masaj yaparak yıkayın. Kahverengi saçlar kekik çayı ile yıkanırsa renklerini korur ve parlaklık kazanır.

2) Günlük düzenli olarak  ıspanak ve kişniş suyunu eşit miktarda karıştırıp için. Ayrıca saç derisine badem yağı ile yapacağınız masaj hem saçlarınızın dökülmesini önleyecek hem de daha sağlıklı saç uzamasına yardımcı olacaktır.

3) Bir adet turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline gelince saçlarınıza uygulayın ve ardından saçlarınızı  yıkayın.

4) Bu tarifimiz koyu renk saçlara sahip olan hanımlar için; İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve yarım saat sonra saçlarınızı yıkayın.

5) Bir avakadoyu püre haline getirecek şekilde ezin. İçine bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı katıp iyice karıştırdıktan sonra saç diplerine iyice yedirerek sürün. Daha sonra başınıza önce mutfakta kullandığınız streç filmden bir kat sarın onun üzerine de ılık havlu sarıp 1 saat bekleyin. Son olarak saçınızı yıkayıp durulayın. (Hafta bir kez uygulayabilirsiniz.).

6) Bir kahve fincanı sıcak suyun içine bir kahve fincanı keten tohumu yağı, yarım limon suyu katarak ocağa koyun ve kaynamaya başlayınca hemen ocaktan alın. Başınıza sürebileceğiniz sıcaklığa gelince saçlarınıza sürüp yukarıdaki gibi streç film ve havlu ile sarın. Bir saat sonra saçınızı yıkayıp durulayın. C vitamini ve kullandığınız yağlar hem saçlarınızı kökten uca besler hemde antitoksidan özelliği sayesinde saçlarınızı zararlı toksinlere karşı ve çevresel etmenlere karşı korur.

7) Kına, yumurta, yoğurt, ve limon suyuyla yoğun bir hamur hazırlayın. Hazırladığınız bu hamuru tüm saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürün. Bir saat sonra saçlarınızı yıkayabilir ardından elma sirkesi ile durulayabilirsiniz. Elma sirkesi yapısında bulunan anti bakteriyel maddeler saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlar. Bu işlem aynı zamanda saç dökülmesi propleminede iyi gelecektir.

8) 1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile iyicene karıştırıp saçınıza masaj yaparak sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile güzelce durulayın. Saçın hızlı uzaması için bu kürü, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yada yukarıdaki tüm otu çeri çöpü boşverip en etkili ve garantili yöntemi anlattığım saç uzatma yazıma bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder