20 Nisan 2017 Perşembe

Seks için 10 iyi neden


Seksin Faydaları


Seks , fazla kalorileri yakıyor, cildi güzelleştiriyor, koku ve tat alma duyularını geliştiriyor, kalbe-damarlara iyi geliyor, bağışıklık sisteminizi güçlendirme de yardımcı.
Yazımızı okuduktan sonra partnerinizle seksten kaçmak için başım ağrıyor veya bahanelerine sığınmayacaksınız.


Seks Yapmak İçin Nedenler 1. seksin kalbiniz ve damarlarınız için en iyi egzersizlerden biri olduğunu hiç duydunuz mu ?İngiltere de yapılan bir araştırma da 1000 erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre seks kalp-damar sağlığını güçlendirmede yardımcı Araştırma, haftada 3 kere ya da daha fazla seks yapan erkeklerin kalp krizi geçirme oranlarının yarı yarıya azaldığını biliyor musunuz ?
 2. Seks, kalori yakmanın da en eğlenceli yolu demek yanlış olmaz herhalde. 30 dakikalık bir yatak odası aktivitesi sonunda yaklaşık 200 kalori yakıyorsunuz.
 3. Sabahları işe sürünerek, asık bir suratla gitmeye son! Seks, beynimizin nörotransmiter (sinir iletici) üretimini destekler , bu da bizim ruh halimizin daha iyi olmasını sağlıyor.
 4. Seks ayrıca sinirleri yatıştırmanın da en iyi yollarından biri.
 5. Seks, uykusuzluk çekenlerin derdine de deva oluyor. Erotik bir masaj sonrasında çarşaflar üzerinde yapacağınız dans, deliksiz bir uykuyu garantiliyor. Neden mi? Orgazm sonrasında endorfin serbest kalıyor, bu da beyinde morfin etkisi yaratıyor, vücut gevşeyip rahatlıyor; siz de çok faydalı, dinlendirici bir uykuya dalıyorsunuz.
 6.  Doyuma ulaştığınız gecenin sabahında çiçekleri koklayın. Patrick Süskind`in `Koku` adlı romanının kahramanı Grenouille kadar olmasa da kokuları daha iyi algıladığınızı göreceksiniz. Çünkü, orgazm sonrası salgılanan prolaktin hormonu beynin koku alma merkezini uyarıyor ve düzenli yapıldığında koku alma duyusunu geliştiriyor.
 7. Soğuk algınlığına karşı portakal-mandalina yemenin yanında yapabileceğiniz diğer bir aktivite de bol bol sevişmek. Yapılan araştırmalara göre haftada bir ya da iki kere seks yapmak bağışıklık sistemini yüzde 30 oranında güçlendiriyor.
 8. Seks pelvis bölgesindeki kasları güçlendirerek, mesane, rahim ve bağırsaklara destek oluyor. Bu da daha iyi bir `idrar kontrolü` demek oluyor.
 9. Yine aynı araştırmaya göre, düzenli seks erkeğinizin inme riskini de düşürüyor.
 10. `Yok hiç havamda değilim, başım ağrıyor` yerine `Evet hayatım, bu gece yapalım çünkü başım fena ağrıyor` demelisiniz! Çünkü seks aynı zamanda harika bir ağrı kesici. Nasıl mı? Orgazm öncesinde vücudunuz tam 5 kat daha fazla oksitoksin salgılıyor. Oksitosin de endorfin hormonunu harekete geçirerek migrenden arterit ağrılarına kadar bir çok şikayeti rahatlatıyor ve geçiriyor.

1 Bonus


 • Ağrıdan bahsetmişken, düzenli seksin regl ağrılarını azalttığını da listemize eklemekte fayda var.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder