11 Nisan 2017 Salı

Selülit ve Varisler İçin Bitkisel Kürler


Selülit ve varisler kadın ve erkeklerin ciddi sıkıntıları arasındadır. Bundan kaynaklı bazı bitkisel kürleri yardımcı olması açısından sizlere sunuyoruz. Umarım işinize yarayacaktır. 

Selülit ve Varisler İçin Bitkisel Kürler       

Selülit ve  varisler herkes de görülebilen bir cilt problemidir. Özellikle kadınların kendilerine sorun ettikleri bu sorunlar yaz ayları yaklaşırken bizim de ele aldığımız bir konu. Selülitler ve varisleri geçirmenin elbette bir sürü yolu vardır fakat bizim önemsediğimiz doğal ve bitkisel yollarla nasıl geçeceğidir.İşte size önerilerimiz ;
Selülit ve Varis

Selülit Bitkisel Kürler      

1.Kür İçin Gerekli Malzemeler :

 • 1 lt beyaz ispirto,
 • 4 adet kafuru,
 • Bibeberiye yağı,
 • Kekik yağı,
 • Çoban çantası yağı,
 • Hardal yağı,

Kürün hazırlanışı ve uygulanışı ; İspirtonun içerisine, kafuruyu atıp eritin. Arkasından bitkisel yağları, eşit miktarda karıştırarak kullanın.


2. Kür İçin Gerekli Malzemeler


 • 1 lt beyaz ispirto,
 • 4 adet kafuru,
 • Bibeberiye yağı,
 • Kekik yağı,
 • Çoban çantası yağı,
 • Hardal yağı,


Kürün Hazırlanışı ve Uygulaması;İspirtonun içerisine, kafuruyu atıp eritin. Arkasından bitkisel yağları, eşit miktarda karıştırarak, nokta masaj tekniği ile masaj yapın. Streç film ile sarıp, sabaha kadar bekletin. Sabah bölgeyi, sıcak su ile yıkayıp, yağ karışımını yeniden masaj yaparak, sürün.


Selülitler için Bitkisel Çözüm

 • Selülit için doğal ev ilaçları mutfakta bulunabilir. Elma sirkesi bunlardan bir tanesidir.  Elma sirkesi bir probiyotikler ve amino asitler bolluğuna sahiptir ve vücudun kendi doğal HCL (iyi karın asidi), yani sindirim ve detoksifikasyon için iyi olan depolarını oluşturmasına yardımcı olur. Zarar veren toksinler cilt altında birikir. Yağ, yıkılması en zor olan bu toksin depolarıdır. Bunlar fasya şeklini büküyor, bu da selülitin ortaya çıkmasına yol açıyor.  Toksinler aynı zamanda cildi pürüzsüz ve sıkı tutan kollajen ve elastinin parçalanmasına da katkıda  bulunuyor.  Kollajen fasya içinde saklanır ve elastin kanda bulunur, bu yüzden çarpık fasya kan akışını kısıtladığında, ikisi birlikte çalışamaz. Kollajen sertlik sağlar ve elastin bir lastik bant gibi çalışır, bu yüzden pürüzsüz bir cilt için verimli bir şekilde çalışabilmesi önemlidir. Bu açıdan elma sirkesi ovmaları size yardımcı olur. 
 • İster yiyin ister deniz yosunu banyosunda cildinizi ıslatın, uzmanlar yosunların içeriğini selülitle savaşmaya yardımcı olabilecek güçlü bir detoks yardımcısı olduğunu belirtmektedir. Vücudunuzdaki toksinlere yapışan ve onları saran bir mıknatıs gibi davranırlar. Ayrıca tiroidiniz ve dolayısıyla hormon sağlığınız için harika olan iyot bakımından da zengindirler.  
 • Sabahları iyi bir başlangıç için geçerli olan kafein,  selülit için başka bir potansiyel ev ilacıdır.Yeşil çay, daha fazla enerji kullanmak ve daha fazla yağı parçalamak için sempatik sinir sistemini uyarabilen anti-enflamatuar kateşinlerle doludur. Yağ dokusunun cildin altında toplanmasını engelleyebilmektedir. Ayrıca,   kafeinin topikal olarak uygulandığında  selülit üzerinde küçük bir etkiye sahip olabileceğini  , ancak sonuçların geçici olduğunu göstermektedir. 
 • Cayenne veya kırmızı biber vücudunuzdaki sıcaklığı ısıtır ve metabolizma ve sindirim ateşinizi arttırmakta harikadır.  Daha fazla selülitin ortaya çıkmasını engellemek için acı biberinin yeni diyet yemeği olduğunu düşünürse de, baharatlı malzemelerin bir kısmını yüzünüze sürün. 
 • Hindistan cevizi yağı, iddia edilen selülit geçirici güçlere sahip başka bir süper besindir. Hindistan cevizi yağını  ardıç esansiyel yağıyla karıştırıp cildinize masaj yaparak selülit görünümünü iyileştirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, cildinizin daha esnek olmasını sağlayan süper nemlendirici ve  ardıç yağı, dokuyu ısıtmaya ve toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur. Aynı zamanda yağa karşı iter doku büyümesini yavaşlatma yeteneğine sahiptir. Cilde masaj yapmak o yağ mevduatlarını parçalamaya yardımcı olur. 




Selülit ile ilgili ayrıca Selülitlerinizden Kurtulun yazımıza bakarak selülit tedavileri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her zaman bir doktora danışmanızda fayda vardır. Sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder