14 Nisan 2017 Cuma

Selülitlerinizden Kurtulun


Selülit TedavisiPeşimizi bırakmayan selülitler. Selülitsiz bir vücut hayal bir ütopya veya hayal değildir. Selüllitin nedenleri ve kalıcı çözüm yollarını öğrenmek için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Selülit dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir cilt problemidir.Çok zayıf kişilerde de selülit olabildiği artık herkes tarafından bilinmektedir.                                                                      

Selülit Nasıl Geçer


 Selülitin nedenleri ortadan kaldırılmadan selülite çözüm bulmuş olduğunuzu düşünmeyin.Selülite bir de şu açıdan bakalım.. Günümüzde, anneannelerimizde babannelermizde yaşlarına rağmen selülit çok az gözlemleniyor.Oysa daha 18 yaşında bir genç kadında bile selülilit problemi görülebiliyor. Peki niye yaşlılarda gençlere oranla daha az görülür bu selülit?Cevap çok basit aslında günümüzün hareketsiz yaşam biçimi ve işlenmiş gıdalardan oluşan beslenme alışkanlığımız en büyük iki nedendir selülit oluşumuna.Eskiden çamaşır makinesi ,  elektrik süpürgesi mi varmış dediğinizi duyar gibiyiz .Evt doğru, teknolojinin getirdiği kolaylıklar modern insanı her geçen gün daha da hareketsiz bir yaşama şekline itiyor adeta.
Peki sorun ortada genç yaşta estetik görünümü hatta sağlığı bozulmuş girintili çıkıntılı bir deri iken yani selülitin bir çaresi yok mu? Çok mu zor bu selülitten kurtulmak? Estetik yöntemleri bir kenara bırakıyoruz.
Selülitten kurtulmak aslında sanıldığı kadar zor ve imkansız değil. Sağlıklı ve doğal beslenme , günlük egzersiz tüm sorunlarımızı çözebilir.


Selülit Nasıl Geçer  • Günde 10-12 bardak su için. Hatta  daha fazla tüketirseniz daha sağlıklı fakat , abartmayalım tabik.Yaz aylarında terleme yoluyla daha çok su atıldığından çok su içmek gerekir.
  • Çay, kahve ve kola gibi kafeinli içecekleri mümkün olduğunca az tüketilmeli.
  •  Alkolden ve sigaradan uzak durun.
  • Tuz tüketimini azaltmalı sofrada tuzluk bulundurulmamalı yemeklere fazla tuz atılmamalı.Turşu, salamura gibi tuzlu konserve yiyeceklerden uzak durulmalı.
  • Fırında pişirme,ızgara ve haşlama yöntemlerini kulllanmalı, kızartma ve kavurmadan kaçınılmalıdır.
  • Abur cuburlarla ve işlenmiş gıdalarla beslenilmeli (çikolata,bisküvi,cips..)
  •  Düzenli egzersiz yapmak selüliti önleyen ve yok eden en önemli önlemdir.Haftada en az 3 kez 45 dakika esneme,kardiyovasküler egzersiz ve sıkıştırma egzersizleri yapmak selüliti önemli derecede azaltır.
  • Yüzme de bir çok kası çalıştırdığından selüliti önler.
  • Egzersiz yapamayanlar günde yarım saat tempolu yürüyüş yapmalıdır.
  • Kilonuzu belli bir seviyede tutun.Hızlı kilo alıp vermek selülitleri
Bu uygulamaları yaptığınızda göreceksiniz ki selülitleriniz kaybolmuş sıkı ve güzel kalçalara sahip olmuşsunuz.Sağlıklı günler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder