20 Nisan 2017 Perşembe

Selülitten Nasıl Korunabilirim?


Selülitleri Engellemek

Selülit herkes de görülebilen bir cilt problemidir.Fakat bu cilt probleminin belli tedavilerinin olmasının yanında dikkat edilmesi gereken asıl mevzu temelde selüliti engellemek olmalıdır.Bu noktada şunu unutmamalıyız ki en basit anlamda sağlıklı yaşam tüm cilt problemlerine iyi geldiği gibi selülite de iyi gelecek ve selülit oluşumunu engelleyecektir.
Sağlıklı Yaşayın
  • Kilonuzu koruyun. 
  • Günde 1500 kalori alın.
  • Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın.
  • Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları güçlendirir.
  • Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yiyin.
  • Tuz, şeker, alkol, sigara, koyu çay, kahve, çikolata, kızartma ve undan uzak durun.
  • Derinin kanla beslenmesini teşvik edin. Örneğin masaj eldiveni ile kendi kendinize yapacağınız masajla, bir sıcak, bir soğuk duşu sorunlu yerlere tutun. Saunaya gidin.


Selülit Bir Cilt Hastalığı Mıdır ?

Evet, selülit bir hastalık olup tıptaki adı Hidrolipodistrofidir.

Selülit Tanısını Biz Koyabilir Miyiz


Evet. Cilt iki parmak arasında kıstırıldığında, cildin dış tabakasında girinti ve çıkıntılar meydana gelir ki tıpta buna portakal kabuğu görünümü olarak adlandırılır.

Selülit Kadınlarda Hangi Bölgelerde Görülür


Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklara genelde süvari pantolonu şeklinde ciltte bulunur.


Selülit Zayıflayınca Geçer Mi


Hayır, selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı direnç gösterir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmesi mümkün değildir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder