19 Nisan 2017 Çarşamba

Türk kadınları sarı saçtan vazgeçin!


Sarı Saç Tercih Ediliyor Mu


Kadınlar son zamanlarda bu tercihten biraz uzak duruyorlar gibi ama pek de kedisini bu tercihten alabilen çok fazla kadın yok. Şunu söylemek de fayda var kadınların kirpik renklerinden farklı saç rengi erkekler nezdinde en çok eleştirilen tercihtir.
 Kadınların diğer fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulup saçlar boyanmalıdır.Moda uzmanları, artık uçuşan saçların değil, renkleri, şekli ve hacmiyle bir bütün oluşturan saçların gündemde olduğunu aktarıyor. Filmlerin siyah-beyaz olduğu dönemlere geri dönüldüğünü anlatan moda uzmanı, kısa saçlı ve naif kadınlardan ilham aldıklarını anlatıyor: “Duygusallığın ön planda olduğu bir dönemi makyaj ve saç kesimlerine yansıtıyoruz, içine biraz modernlik katıp günümüz kadınına uyarlıyoruz.”şeklinde aktarıyor.

Bakımlı Saçlar


Moda uzmanları son dönemde, saç şeklinin yanı sıra sağlıklı olmasının da çok önemli olduğunu vurguluyor. Sürekli boya ve fönden dolayı yıpranan saçlara en azından haftada bir bakım yapılmasını öneriyor ve “bakımlı saç kendini gösterir” diyor.

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınlara karakterlerine, yaşam şekillerine ve vermek istedikleri imaja yönelik olarak şekil vermelerini tavsiye eden moda ikonamız, Türk kadınları içinse bir noktanın altını çiziyor: “Genelde Türk kadınları uzun saçı seviyor ama saçı bir aksesuar ya da mücevher olarak düşünmelisiniz. 10 yıl boyunca aynı saçı kullanmaktansa şekliyle ve rengiyle oynayabilir, kendinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz, aynen mücevher değiştirmek gibi”

Parlak ve Sağlıklı Saçlar


Günümüz kadının ve Türk kadının ne istediği konusunda bilinçli olduğunu açık, sarışınlıktan ziyade sağlıklı görünen, ışıltı saçan saçların ön planda olduğu vurgulanıyor. Çok kullanılan net röfle ve gölgelerin artık yerini daha yumuşak geçişlere bıraktığını anlatan güzellik uzmanımız şöyle devam ediyor: “Çok naif şekil ve hafif bir renklendirmeyle hareket kazandırılmış saçlar bu yılın trendini yansıtıyor. Ama bu hareketliliğe rağmen bir bütün ve tek renk gibi görünüyor. Aynı dergilerdeki gibi, parlak ve sağlıklı görünen saçlar ön planda.”
Saç trendlerine uygun makyajın sırlarını ise yine güzellik  uzmanlarımız aktardı. Uzmanlarımız buğulu gözlerin ve masum, dolgun, parlayan ‘babydoll’ dudaklar. Kusursuz ten makyajının üzerine koyu renk far, eye liner, güçlü kirpikler için kalın bir rimel ve dudak parlatıcısı kadını masum bir genç kızdan baştan çıkarıcı bir kadına dönüştürmeyi hedefliyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder